KCH24.infoChrzanówNad stawem w Kościelcu nie będzie śmierdziało

Drożdże, grzyby i bakterie pomogą w utrzymaniu wód stawu w Kościelcu. Dzięki nim nie tylko żyjące w w wodzie ryby i rośliny będą się zdrowo rozwijać. Wpłyną również na zapach.

Towarzystwo Wędkarskie „Kościelec” w Chrzanowie nieustannie dba o środowisko wodne i ekosystem stawu w Kościelcu. Ostatnio wędkarze poinformowali o zastosowaniu „aplikacji efektywnych mikroorganizmów”, które mają na celu poprawę jakości wody i zapobieżenie niekorzystnym zjawiskom.

Jak wyjaśniają, głównym celem aplikacji mikroorganizmów jest ograniczenie ilości zawiesiny w toni wodnej poprzez mineralizację osadów dennych. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zmniejszenie ryzyka zakwitu glonów, poprawa pojemności tlenowej zbiornika oraz ogólna poprawa warunków życia dla zwierząt i roślin żyjących w stawie.

Wprowadzenie odpowiednio dobranej mieszanki grzybów, bakterii i drożdży do ekosystemu stawu ma za zadanie regenerację wody i zapewnienie bardziej naturalnych warunków życia. Jest to prosty, ale skuteczny sposób na utrzymanie równowagi ekologicznej w stawie, przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko.

– To wszystko ma wpływ również na wygląd i zapach wody

– podkreślają przedstawiciele TWK.

Efekty stosowania tej metody będą widoczne w ciągu kolejnych miesięcy, ponieważ aplikacja mikroorganizmów to jedynie początek naturalnego procesu regeneracji ekosystemu stawu. Należy pamiętać, że każdy proces wymaga czasu na pełną realizację, dlatego regularna obserwacja i monitorowanie stanu stawu po zastosowaniu tej metody są kluczowe.

fot. FB/Towarzystwo Wędkarskie „Kościelec” w Chrzanowie

About Author

Redakcja