KCH24.infoEko & GospodarkaWygrali „zieloną olimpiadę” i poznali tajniki segregacji w eko-centrum

Blisko 200 uczniów z Trzebini i Libiąża poznało tajniki segregacji w jednej z najnowocześniejszych instalacji do przetwarzania odpadów w Polsce. Do swojego krakowskiego Eko-Centrum laureatów Olimpiady Zielonych Liderów zaprosiła firma MIKI.

Olimpiada Zielonych Liderów – Mistrzostwa Ekologii z MIKI trwała blisko rok i zakończyła się w czerwcu tego roku. Uczniowie biorący udział w konkursie organizowanym przez ekologiczną firmę, przez cały rok poznawali cykl życia surowców. I to od podstaw.

– Pierwsza edycja Olimpiady tematycznie związana była z ochroną drzew i recyklingiem papieru. Zaangażowane szkoły zaczęły od zbiórki makulatury, a najlepsi mogli zobaczyć jak ten surowiec przetwarzany jest w jednej z najnowocześniejszych instalacji tego typu w Polsce, czyli w naszym Eko-Centrum w Krakowie

– wyjaśnia Karol Jakubowski, dyrektor operacyjny Grupy MIKI.

Zeszły rok upłynął jednak nie tylko pod znakiem zbiórki makulatury w ramach Mistrzostw Ekologii. Na jesień uczniowie trzebińskich szkół zasadzili las na zdegradowanym terenie po byłych Zakładach Górniczych „Trzebionka”, który dziś przywraca naturze i mieszkańcom firma MIKI, właściciel części działek w tych okolicach.

Zobacz: W ramach eko-olimpiady zasadzili ponad 200 nowych drzew i rozegrali sportowy turniej

Z okazji Dnia Drzewa w październiku na tym terenie dzieci i młodzież, wraz z pracownikami firmy, zasadzili zagajnik z ponad 200 świerkami. Rozegrano także międzyszkolny turniej sportowy, którego uczestnicy otrzymali finansowe wsparcie dla swoich szkół.

Kolejne etapy olimpiady trwały również w tym roku.

– W ostatnich miesiącach do naszego Eko-Centrum MIKI zaprosiliśmy blisko 200 uczniów z najaktywniejszych klas w ramach Olimpiady. Jednak eko-edukację warto dzielić także z rozrywką, dlatego odwiedzających Kraków zaprosiliśmy również na wybrane przez nich seanse filmowe do jednego z kinowych multipleksów

– podsumowuje Olimpiadę Karol Jakubowski.

Zwycięzcami I edycji Olimpiady Zielonych Liderów – Mistrzostw Ekologii z MIKI, byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini, Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini, Szkoły Podstawowej nr 1 w Libiążu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu.

***

Przypomnijmy, że Grupa MIKI funkcjonuje na rynku od 34 lat. To rodzinna firma, jako jedno z nielicznych tej wielkości przedsiębiorstw w branży ekologicznej jest w całości firmą polską. Główna siedziba Grupy znajduje się w Krakowie, gdzie powstało jedno z najnowocześniejszych eko-centrów recyklingu w Polsce. Oddziały firmy działają także w Trzebini oraz Tarnowie.

(zew.)

About Author

Redakcja