KCH24.infoPo godzinachKto zdał najlepiej? Egzamin ósmoklasisty w powiecie

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Średnia zdawalność w powiecie chrzanowskim jest niemal taka sama jak w skali całego kraju i wynosi 60 proc., podczas gdy średnia krajowa: 59,6 proc. Które szkoły okazały się najlepsze?

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 14 do 16 maja 2024 r. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w powyższym terminie, napisali egzamin 10, 11 i 12 czerwca br. Wszyscy obowiązkowo zdawali język polski, matematykę i język obcy nowożytny. Tu oczywiście zdecydowana większość wybierała język angielski.

Najwyższy średni wynik osiągnęła Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Do egzaminu przystąpiło w niej 8 osób, średnia zdawalność wyniosła 91proc.
Az trzy szkoły uzyskały taki sam średni wynik, plasując się na drugim miejscu. Są to szkoły podstawowe z Alwerni, Grojca i Babic. Trzecie miejsce zajęła libiąska Czwórka.

  • SP KSW w Libiążu: liczba zdających: 8, średni wynik: 91 proc
  • SP im. Marii Skłodowskiej – Curie w Alwerni: liczba zdających: 12, średni wynik 79 proc.
  • SP im. Szarych Szeregów w Grojcu: liczba zdających: 8, średni wynik: 79 proc.
  • SP im. Tadeusza Kościuszki w Babicach: liczba zdających: 10, średni wynik 79 proc.
  • SP z Oddziałami Integracyjnymi im. I.J. Paderewskiego: liczba zdających: 12, średni wynik: 69 proc.

Pozostałe szkoły, których wynik ukształtował się powyżej średniej krajowej, czyli powyżej 60 proc, to: SP nr 10 w Chrzanowie, SP nr 3 w Chrzanowie, SP w Płazie, SP w Gromcu, SP w Myślachowicach, SP w Bolęcinie, SP w Psarach, SP nr 3 w Trzebini, SP w Czyżówce, SP w Regulicach, SP w Okleśnej.

W całym powiecie chrzanowskim są 34 podstawówki, łącznie do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 425 uczniów. W porównaniu z ubiegłymi latami to zaledwie garstka. Wynika to z faktu, że w 2016 roku zniesiono obowiązek szkolny dla 6-latków. W związku z powyższym większość powtarzała zerówkę. Tylko cześć rodziców zdecydowała się zapisać dziecko do szkoły wcześniej niż zakładał to nowy obowiązek szkolnych. Do pierwszych klas trafiły również dzieci „odroczone” z poprzedniego rocznika.

Już niebawem poznamy wyniki rekrutacji do szkół średnich. W tym roku licea i technika zdecydowanie nie będą śrubować progów przyjęć w swe progi. Nauczyciele z niepokojem śledzą naborowe, bo od nich będą zależały ich etaty.

(fot. Pixabay)

About Author

Redakcja