KCH24.infoAlwerniaDodatkowe środki na transport dla Alwerni

Do Małopolski trafiły kolejne środki na linie komunikacyjne dla Małopolan. Z dodatkowego naboru w ramach Funduszu Autobusowego część z nich trafi do gminy Alwernia.

Jak podaje serwis prasowy wojewody małopolskiego – prawie 2,7 mln zł dla 13 gmin, dwóch powiatów i województwa – to wyniki dodatkowego naboru w ramach Funduszu Autobusowego na 2024 rok.

– Województwo małopolskie otrzymało prawie milion zł, powiaty limanowski i tatrzański łącznie ponad 270 tys. zł. Pozostałe środki – ponad 1,4 mln zł – to wsparcie dla gmin. Wszystkie wnioski spełniły wymagania formalne i otrzymały pozytywną ocenę merytoryczną według ustawowych kryteriów. To oznacza, że samorządy, które ubiegały się o dofinansowanie, wzorowo podeszły do realizacji swoich zadań

– mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.

Wnioski dotyczą łącznie dopłat do 26 linii komunikacyjnych, w tym 19 w przewozach gminnych, trzech w przewozach powiatowych i czterech w przewozach wojewódzkich. Łączna długość wszystkich linii objętych dopłatami wyniesie prawie 619 km, z tego ponad 405 km w komunikacji gminnej, prawie 45 km w komunikacji powiatowej i 169 km w komunikacji wojewódzkiej.

Z dodatkowych środków aż 101 202 złotych trafi do gminy Alwernia.

About Author

Redakcja