KCH24.infoAlwerniaW weekend zagrają Kobranocka, Łzy, lokalsi nad Chechłem, do tego wysyp pikników…

Drugi czerwcowy weekend będzie obfitował w masę niebagatelnych atrakcji. Piknik NGO-sów i prawdziwy wysyp imprez rodzinnych, Dni Alwerni, bieg na Bukowicę, Rockomotywa nad Chechłem; gwiazdy weekendu: zespoły Kobranocka i Łzy oraz masa innych atrakcji tylko w naszym raporcie specjalnie dla Was.

Sobota, 8 czerwca

TRZEBINIA

STO LITRÓW KRWI NA 100 – LECIE TRZEBIŃSKIEGO HUFCA ZHP
Jubileuszowa akcja krwiodawstwa rozpocznie się od godz. 9:00 na trzebińskim rynku. Będzie również okazja, by zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Warto zatem wesprzeć ludzkie życie i działalność harcerzy – bo to finał przedsięwzięcia, a do 100 litów wciąż, brakuje, o co już apelowaliśmy na łamach naszego portalu.
Start: godz. 9:00, rynek w Trzebini

DZIEŃ RODZINY I SPORTU W MŁOSZOWEJ
Będzie to drugi dzień rodzinnej imprezy. Po piątkowej rywalizacji sportowej będzie organizatorzy zapraszają na część rozrywkową, którą zapewni DJ. Dla najmłodszych animacje, dmuchańce, poza tym kiełbaski i moc innych atrakcji
Start: godz. 15:00, terenie przy ZSP w Młoszowej, wstęp wolny

VII PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA – OSIEDLE „ENERGETYKÓW”
Na uczestników czeka moc atrakcji m.in.: gry i zabawy, animacje dla dzieci, 2 dmuchańce, warsztaty z „Hop Siup”, warsztaty pracowni językowej, warsztaty wicia wianków, warsztaty jogi.
Start: godz. 15:00 – 19:00, boisko sportowe przy ul. JP II , wstęp wolny

V PIKNIK RODZINNY OSIEDLA „SALWATOR”
Moc atrakcji dla najmłodszych, animacje „Zaczarowanego lasu”, występy dzieci, dmuchańce, poza tym będzie okazja, by weprzeć podopiecznego Fundacji „Energetyk”, Pawełka Filipczaka – w tym celu przygotowano specjalną loterię.
Start: godz. 15:00, przyklasztorny park na osiedlu „Salwator”, wstęp wolny

ROCKOMOTYWA NAD CHECHŁEM W TRZEBINI
To już drugi w tym sezonie odcinek Letniej Sceny Muzycznej – Lokomotywa Chechło. Tym razem plenerowa zabawa odbędzie się w rytmie rocka. Na scenie wystąpią: Sadysta i HiDi, The Awarians – grupa z z korzeniami z USA oraz Selfhated Machine.
Start: godz. 19:00, Zalew Chechło w Trzebini, wstęp wolny

ALWERNIA

ŚWIĘTO GMINY ALWERNIA 2024
Niebagatelną niespodzianką dla mieszkańców obchodzących swoje święto będzie niewątpliwie koncert zespołu ŁZY, który wystąpi w finale Święta Alwerni, o godz. 20:00. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi koncert wschodzących gwiazd, a zatem laureatów Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży. Poza tym na scenie wystąpią Zespół Pieśni I Tańca Krakowiaczek oraz grupa Gama. Dla najmłodszych przez cały dzień dmuchańce, a dla tych najstarszych – zabawa taneczna, która rozpocznie się o 22.00 i wg planu potrwa aż do 2:00.
Start: godz. 14:00, stadion w Alwerni, wstęp wolny

CHRZANÓW

ZŁAP SWAP W BIBLIO PRZED LATEM
Być może za późno już na zorganizowanie swojego stanowiska, jednakże odwiedziny w ramach wyszukania cennych perełek przed wakacjami jak najbardziej wskazane. Ekologiczna akcja polega na wymianie niepotrzebnych ubrań, biżuterii, galanterii itp. Zamiast wyrzucania nieużywanych i kupowanie nowych można tym używanym dać „drugie życie”. O bibliotecznym swapie szerzej możecie przeczytać w naszym wcześniejszym materiale.
Start: godz. 10:00 – 13:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

LIBIĄŻ

SPEKTAKL „LUMEN” GRUPA TEATRALNA NIEZALEŻNA W LCK
Gościnnie w Libiążu wystąpi grupa teatralna z Chełmka. „Lumen” to historia ludzi, których spotkała nieopisana tragedia – śmierć przyjaciela. Starają się oni jakoś poukładać swoje życie po tej stracie. Próbują odnaleźć znowu światło… – takie informacje o tym niewątpliwie motywującym przedstawieniu możemy przeczytać w jego zapowiedzi.
Start: godz. 16:00, Libiąskie Centrum Kultury, wstęp wolny

Niedziela, 9 czerwca

TRZEBINIA

III PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
NGO-sy będą prezentować swoją działalność tym razem w Trzebini. Przez cały czas trwania pikniku n moc atrakcji mogą liczyć również jego najmłodsi uczestnicy, bo dla przygotowano m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, wizytę maskotek, zabawy integracyjne i wiele innych. Natomiast w wielkim finale pikniku gratka dla tych, którzy do tej pory nucą „Irlandię” – występ kultowej grupy Kobranocka.
Start: godz. 15:00, placu przy ul. Ochronkowej ( koncert Kobranocki: godz. 18.00), wstęp wolny

CHRZANÓW

GALA TANECZNA MOKSIR 2023/2024
To będzie już trzecie tego typu wydarzenie przygotowane przez pedagogów i uczniów. Gala podsumowuje sezon artystyczny 2023/2024 Studia Baletowego oraz Studia Tańca Scenicznego działających w domu kultury.
Start: godz: 16:00, MOKSiR w Chrzanowie – sala teatralne, wstęp 15 zł

ZAGÓRZE – GMINA BABICE

BUKOWICA RUN 2024 – BIEG ŹRÓDLANY
Ósma edycja zawodów biegowych na dystansie 10 kilometrów jest wyzwaniem dla sportowców, ale również świetną okazją do odwiedzenia pięknego rezerwatu przyrody.
Start: godz. 11:00 ( wydawanie pakietów startowych od 8:00 – 10:30)

(Fot. Pixabay)

About Author

Redakcja