KCH24.infoChrzanówChrzanowska lecznica z odnowioną ortopedią

Lepiej, aby do takich zdarzeń nie dochodziło, ale jeżeli jednak będzie trzeba skorzystać z pomocy chirurga-ortopedy, to na pacjentów czeka nowiutka sekcja oddziału nefrologii oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej.

W pawilonie „H” Szpitala Powiatowego w Chrzanowie odbyła się uroczystość otwarcia sekcji Urazowo-Ortopedycznej Oddziału Nefrologii oraz Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Po kompleksowej przebudowie, personel oraz pacjenci mają do dyspozycji wygodne sale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto, jak podaje serwis prasowy chrzanowskiego starostwa, zadbanie o nowoczesne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe oraz klimatyzację sprawia, że warunki leczenia są na najwyższym poziomie. Obecnie nowa sekcja oferuje 22 łóżka, co znacząco zwiększa możliwości przyjęcia pacjentów.

Starosta Chrzanowski, Bartłomiej Gębala podkreślił, jak istotne jest rozwijanie tak kluczowej dla powiatu instytucji jakim jest szpital.

– Otwieramy kolejny gruntownie zmodernizowany oddział w naszym powiatowym szpitalu. Dzięki kompleksowej przebudowie Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny zyskał wygodne sale chorych z łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, nowoczesne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe, nowe okna, drzwi, podłogi, klimatyzację we wszystkich pomieszczeniach oraz nowe wyposażenie pomieszczeń oddziału

– wylicza.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 9 490 158 złotych, z czego znaczną część pokryło dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – 1 250 586 złotych oraz środki przeznaczone na termomodernizację – 2 400 000 złotych. Na działalność Oddziału Ortopedycznego przeznaczono 4,7 mln złotych, co pozwoli na jeszcze lepsze i skuteczniejsze leczenie pacjentów z problemami ortopedycznymi.

(Fot. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie)

About Author

Redakcja