KCH24.infoChrzanówChrzanowski szpital zwiększył możliwości dializ

Chrzanowski szpital może się pochwalić nowoczesnym, świeżo wyremontowanym pomieszczeniem. Za prawie 6 milionów złotych Stacja Dializ zmieniła się nie do poznania.

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie przecięto wstęgę na otwarcie odnowionej Stacji Dializ. Koszt remontu wyniósł prawie 6️ milionów zł. Dzięki tej niemałej kwocie można było wykonać szereg prac mających na celu usprawnienie działalności lecznicy, m.in. zwiększyć o 9 ilość stanowisk do dializ (w tym dla pacjentów „covidowych”); wyremontować istniejące już 11 takich stanowisk, a także pomieszczenia przylegające; zmodernizować stację uzdatniania wody oraz rozbudować układ jej przygotowania do samego procesu dializy oraz zainstalować klimatyzację w gabinetach lekarskich, salach dializ i salach badań.

– Co najważniejsze, dzięki remontowi możliwe jest teraz przeprowadzenie ponad 1️1️ tys. zabiegów hemodializy na rok (przeszło 900/miesiąc – wzrost o ok. 35 procent). Warto też pamiętać, że zabiegi świadczone są 24 godziny na dobę 7️ dni w tygodniu. Jak istotna jest to inwestycja niech świadczy fakt, iż jest to jedyna tego typu placówka na terenie powiatu chrzanowskiego a podobnych na terenie województwa małopolskiego mamy ledwie kilka

– podkreślają przedstawiciele chrzanowskiego starostwa.

Z kolei włodarze powiatu, starosta Andrzej Uryga oraz wicestarosta Bartłomiej Gębala, podkreślają, że takie specjalistyczne, nowoczesne placówki jak chrzanowska maja istotny wkład w opiekę zdrowotną.

Fot. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie

About Author

Redakcja