KCH24.infoChrzanówHołownia przyjedzie do Chrzanowa. Otwarte spotkanie na zielonym skwerze

Lider Polski 2050 w środę spotka się z mieszkańcami na zielonym skwerze przed chrzanowskim domem kultury. Hołownia ma przedstawić kandydatów Polski 2050 z naszego powiatu oraz porozmawiać o problemach Polski powiatowej.

Kampania wyborcza w naszym powiecie nabiera tempa. W najbliższą środę do Chrzanowa przyjedzie Szymon Hołownia, lider Polski 2050, która w ramach koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym startuje w październikowych wyborach pod szyldem Trzeciej Drogi.

– Spotkanie z Szymonem Hołownią będzie okazją do rozmowy o rozwoju Polski powiatowej, o przyszłości takich miast jak Chrzanów czy Oświęcim

– zachęca burmistrz Robert Maciaszek, szefujący strukturom Polski 2050 w powiecie chrzanowskim.

Poza otwartym spotkaniem, zaplanowane jest także przedstawienie lokalnych kandydatów, którzy znaleźli się na listach.

Zobacz również: Maciaszek nie startuje do sejmu, powalczy o reelekcję w Chrzanowie

Wiadomo, że w okręgu nr 12, do którego należy powiat chrzanowski, „jedynką” będzie krakowski adwokat i skarbnik małopolskich struktur Polski 2050 Paweł Śliz. Z drugiej pozycji wystartuje były długoletni burmistrz Myślenic, Maciej Ostrowski. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, w pierwszej piątce kandydatów Trzeciej Drogi będzie reprezentant powiatu chrzanowskiego – jest nim Sławomir Kurnik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni. Dodatkowo z „puli” partii Hołowni do sejmu wystartują Przemysław Pstrusiński z Chrzanowa oraz Jacek Kosowski z Libiąża. Na koalicyjnej liście pojawi się również przewodniczący powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, zwiazany z Trzebinią Jarosław Babiec.

Trzecia Droga w ramach Paktu Senackiego wystawi również swojego kandydata do izby wyższej. Wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy, Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego jest szef wojewódzkich struktur PSL Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt.

„Spotkanie z Szymonem” rozpocznie się o godz. 17:00, w środę 23 sierpnia przed MOKSIR-em w Chrzanowie.

Śledź na bieżąco kampanię wyborczą w naszym powiecie. Obserwuj nas na Facebooku!

Zachęcamy również do udziału w naszej przedwyborczej sondzie – to ostatnie dni, aby oddać swój głos.

Na kandydatów z której listy oddasz swój głos w październikowych wyborach parlamentarnych?


(Fot. Facebook.com/szymonholowniaoficjalny)

About Author

Redakcja