KCH24.infoChrzanówKonkurs na dyrektora chrzanowskiego muzeum rozstrzygnięty. Wiemy, kto pokieruje placówką

Kamil Bogusz, aktualny dyrektor Muzeum im. Mazarakich w Chrzanowie, pokieruje placówką przez kolejne cztery lata. Wygrał konkurs na to stanowisko.

Konkurs na stanowisko dyrektora muzeum ogłoszono we wrześniu, a rozstrzygnięto w mijającym tygodniu. Decyzję podejmowała pięcioosobowa komisja, której przewodniczył burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek. Bogusz był jedynym kandydatem. Swoją funkcję pełni od 2019 roku, kiedy to zastąpił wieloletniego dyrektora placówki Zbigniewa Mazura.

– Bardzo się cieszę, że ponownie zaufano mojej wizji prowadzenia i działalności, zasłużonej dla całego regionu instytucji, jaką jest muzeum w Chrzanowie. Plany są ambitne, ale wiem, że z tym zespołem wspaniałych muzealników, z którym mam zaszczyt i przyjemność pracować dla ciągłego podnoszenia poziomu wiedzy, nauki i kultury w mieście – wszystko jest możliwe

– deklaruje w rozmowie z naszym portalem wybrany na kolejną kadencję dyrektor placówki.

Kamil Bogusz jest absolwentem Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie kontynuuje studia w Szkole Doktorskiej UPJPII. W latach 2010-2015 był pracownikiem merytorycznym (asystent muzealny) w Muzeum w Chrzanowie. W latach 2015-2019 pracował w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Był radnym miejskim kadencji 2014-18. W 2018 r. otrzymał legitymację Społecznego Opiekuna Zabytków Powiatu Chrzanowskiego. Funkcję dyrektora muzeum pełni od listopada 2019 roku.

(Fot. muzeum.chrzanow.pl)

About Author

Redakcja