KCH24.infoChrzanówKryta Pływalnia to już Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie. Co się zmienia?

Kryta Pływalnia nie jest już jednostką organizacyjną Gminy Chrzanów. W sobotę 13 maja formalnie została przekształcona w Miejskie Centrum Sportu. Jednak dla klientów krytego basenu niewiele się zmienia.

Przekształcenie Krytej Pływalni w Miejskie Centrum Sportu to efekt jednogłośnej decyzji chrzanowskich radnych, którzy poparli nowy projekt statutu jednostki zgłoszony przez burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka. O zmianie informowaliśmy w kwietniu.

Przeczytaj: MOKSiR podzielony, kryta pływalnia to teraz MCS

MCS ma zajmować się zarządzaniem nie tylko pływalnią, ale również nowym kompleksem sportowo-rekreacyjnym na Kątach, a także obiektami sportowymi, w tym halą i Orlikiem na osiedlu Północ. Te obiekty „odda” nowej instytucji Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, który dotychczas nimi zarządzał. Wówczas z pełnej nazwy MOKSiR-u znikną słowa „Sportu i Rekreacji”. Rebranding spodziewany jest pod koniec roku.

Osoby korzystające z krytej pływalni w Chrzanowie nie muszą obawiać się zmiany, która ma charakter organizacyjny. Jedyną nowością jest inne logo i zmiana sposobu komunikacji z klientami na Facebooku – od soboty odbywa się już ona pod nazwą Miejskie Centrum Sportu.

Obiekt krytej pływalni będzie jednym z wielu obiektów sportowych jakimi będzie zarządzać MCS a informacje o podejmowanych działaniach będą zamieszczane na tym profilu.

– czytamy na dotychczasowym profilu basenu na Facebooku, który od soboty funkcjonuje już jako Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie. Warto dodać, że to nie pierwsza zmiana nazwy miejskiej pływalni. Przez lata znana była jako „Cabańska Fala”.

Zaczynamy nowy rozdział w działalności jednostki. Przed nami ogrom pracy i wiele wyzwań w dziedzinie sportu. Liczymy na Waszą dobrą energię, wsparcie i przychylność. Zmieniamy się dla Was.

– deklarują pracownicy miejskiej jednostki. Zmiany nie dotkną kierownictwa. Dyrektorem MCS pozostanie dotychczasowy szef krytej pływalni, Dominik Godyń.

(Red).

Fot. Facebook.com/BasenChrzanow

About Author

Redakcja