KCH24.infoChrzanówZamiast ziemniaków po cabańsku jest kurczak po tajsku

Kiedyś „Stare Mury”, po kuchennych rewolucjach „Utarte”, a od soboty: „Thailand Dragon”. Nowa restauracja otworzyła swoje podwoje przy chrzanowskim Rynku. Czy Tajski Smok podbije serca (i żołądki) mieszkańców Chrzanowa?

Przez 20 lat w kamienicy przy ul. Rynek 16 swój biznes gastronomiczny prowadził przedsiębiorca Jacek Krężel. Restauracje „Stare Mury”, a po wizycie i kuchennych rewolucjach Magdy Gessler „Utarte”, oferowały głównie pizzę oraz współczesną kuchnię polską. Dużą popularnością cieszył się lokalny specjał „Ziemniaki po cabańsku”, które do menu „Utartego” wprowadziła Magda Gessler. Niestety, ogólna sytuacja gospodarcza ostatnich lat, która bardzo mocno uderzyła w branżę gastronomiczną, doprowadziła do zamknięcia znanego lokalu pod koniec października 2022 roku. Gminny lokal przy Rynku stał pusty. Aż do teraz.

Miejsce znalazło nowego najemcę, który tym razem postawił na kuchnię azjatycką. Nazwa sugeruje serwowanie tajskich specjałów i analizując pozycje w menu, faktycznie można zauważyć, że popularna w Polsce kuchnia z Tajlandii stanowi trzon nowej gastronomicznej oferty. W restauracji są dostępne również dania z innych krajów dalekiego wschodu: Chin i Wietnamu.

Pierwsze reakcje mieszkańców w internecie sugerują, że nowy gastronomiczny koncept przy Rynku został przyjęty entuzjastycznie. Na lokalnych grupach na Facebooku czytamy (pisownia oryginalna):

W koncu otworzona została restauracja której tutaj brakowało – zauważa pod informacją o otwarciu lokalu pani Katarzyna. – W końcu coś w tym Chrzanowie otworzyli – cieszy się pani Wiktoria. Z kolei pan Andrzej zapowiada, że wpadnie na obiad i liczy na to, że: – w końcu może ktoś mnie zaskoczy dozą pikanterii.

Nowej restauracji życzymy sukcesu w niełatwych dla gastronomii czasach.

(red.)
fot. Phạm Tiến

Tekst nie jest w żaden w sposób sponsorowany – te, zgodnie z zasadami sztuki dziennikarskiej (i zwykłą przyzwoitością) oznaczać będziemy w sposób widoczny dla naszych Czytelników. Jako lokalny portal powiatu chrzanowskiego chcemy opowiadać historie niewielkich biznesów, które zmieniają lub ożywiają nasze miejscowości. Jeśli prowadzisz ciekawą działalność i chcesz nam o niej opowiedzieć, skontaktuj się z nami: redakcja(at)kch24.info.

Przypominamy również o możliwości zareklamowania się nie tylko na naszym portalu, ale również w całej Podkrakowskiej Grupie Medialnej. Kontakt ws. oferty reklamowej: reklama@kch24.info

About Author

Redakcja