KCH24.infoChrzanówPisał o Srebrenicy i Rwandzie, założył fundację Itaka. Wybitny reporter w Chrzanowie

Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów reportażu. Chrzanowską bibliotekę odwiedzi jeden z najbardziej znanych i najczęściej tłumaczonych polskich reportażystów. Wojciech Tochman spotka się z czytelnikami przy okazji promocji swojej najnowszej książki pt. „Historia na śmierć i życie”.

Wojciech Tochman jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich reportażystów, współzałożycielem Polskiej Szkoły Reportażu. W dorobku ma m.in. tak głośne tytuły jak „Jakbyś kamień jadła” – wielokrotnie nagradzaną opowieść kobiet szukających ciał swoich mężów, braci i ojców po ludobójstwie w Srebrnicy, „Dzisiaj narysujemy śmierć” – reportażu o traumie po rzezi w Rwandzie, czy też „Eli, Eli” – opowiadającej o biedzie filipińskich slumsów.

Części czytelników Tochman może być znany również jako długoletni prowadzący program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” oraz współzałożyciel Fundacji Itaka zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych. W swojej reporterskiej twórczości niejednokrotnie sięgał po polskie historie, które opowiadał w swoich kolejnych głośnych tekstach.

Najnowszą książką, którą znany reportażysta będzie promował w Chrzanowie, jest „Historia na śmierć i życie” – opowieść o Monice Osińskiej, pierwszej Polce skazanej na dożywocie za współudział w brutalnym zabójstwie kobiety w 1996 roku.

– Chciałbym, żeby ta książka rozpoczęła dyskusję o słuszności lub niesłuszności kary dożywotniego pozbawienia wolności

– mówił reporter w niedawnym wywiadzie dla Radia Kraków.

Nie zabraknie więc tematów do ciekawej dyskusji. Spotkanie zaplanowane jest w najbliższy piątek 20 października o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.

(Fot. Facebook.com/WojciechTochmanReporter)

About Author

Redakcja