KCH24.infoChrzanówWysyp potencjalnych zabójców

Co co działo się w ostatnich dniach na drogach powiatu chrzanowskiego, może wprost wołać o pomstę do nieba. Przez trzy dni pod rząd miejscowi stróże prawa eliminowali z ruchu drogowego potencjalnych zabójców – kierowców prowadzących samochody pod wpływem alkoholu.

To cud, że nikt nikogo nie zabił. Policjanci z powiatu chrzanowskiego w ciągu trzech dni zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców.

W sobotę 11 maja około godz. 7:40 w miejscowości Myślachowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierowcę hyundaia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,84 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto okazało się, że 49-latek kieruje samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

– Tego samego dnia, w godzinach południowych grupa „Speed” w Alwerni na ul. Mickiewicza zatrzymała do kontroli kierowcę toyoty, który popełnił wykroczenie w postaci przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Oprócz wykroczenia 38-letni obywatel Uzbekistanu popełnił przestępstwo, ponieważ kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało bowiem 1,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Zatrzymano mu również uprawnienia do kierowania pojazdami

– relacjonuje st. asp. Iwona Szelichiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Dzień później, 12 maja o godz. 19:20 policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu na ul. Urzędniczej zatrzymali 71-letniego kierowcę motoroweru. Senior kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości, wydmuchał 1,3 promila alkoholu.

Natomiast 13 maja funkcjonariusze wyeliminowali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

– Pierwszego mundurowi zatrzymali o godz. 6:25 w Libiążu na ul. Górniczej. Kierowca opla „wydmuchał” 0,56 promila. Kierowcy również policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kilka godzin później, stróże prawa w miejscowości Lgota na ul. Trzebińskiej zatrzymali motorowerzystę, który wydmuchał ponad promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy

– podaje przedstawicielka chrzanowskich stróżów prawa.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi bardzo wysoka kara finansowa, a także do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwy kierowca to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Dlatego, gdy widzimy jak pijana osoba, wsiada za kierownicę pojazdu lub tor jazdy samochodu może świadczyć, że kierowca jest nietrzeźwy, nie zwlekajmy i zaalarmujmy służby. Nasza szybka reakcja może uratować czyjeś życie.

Fot. policja.pl

About Author

Redakcja