KCH24.infoAlwerniaMieszkańcy sygnalizują: w Chrzanowie piją, w Trzebini i Libiążu jeżdżą za szybko

Piją alkohol tam gdzie nie można? Przekraczają dozwolona prędkość? Droga jest nieprzejezdna? Te i inne problemy można oznaczać na Krajowej Mapie Zagrożeń, by wskazać policji, na co ma zwrócić szczególną uwagę. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego chętnie korzystają z tej możliwości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zadebiutowała w Małopolsce we wrześniu 2016 roku. Intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja umożliwia wskazanie Policji występujących zagrożeń (24 kategorie), w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów jak i urządzeń mobilnych. Dzięki przeprowadzonej już od samego początku funkcjonowania na szeroką skalę promocji praktycznego i łatwo dostępnego narzędzia, KMZB szybko stała się popularnym kanałem komunikacji z Policją.

W Chrzanowie mieszkańcy najczęściej zgłaszali w ostatnim czasie problem spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – w terenie zielonym przy ulicy Szpitalnej/Niepodległości. Podobna sytuacja panuje w okolicach ulic Zielonej/Mieszka I. Sporo mieszkańców zgłosiło także problem przekraczania prędkości na ulicy Pogorskiej. Rajdowcy zapewne nie poszaleją z kolei na ulicy Stara Huta – sporo zgłoszeń dotyczy niewłaściwej infrastruktury drogowej na tejże drodze.

W Trzebini mieszkańcom najbardziej daje się we znaki przekraczanie dozwolonej prędkości na ulicy Lipcowej, a także grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych w okolicy ulic Młoszowskiej i Handlowej.

W Libiążu rajdowcy-amatorzy stwarzają zagrożenie na ulicy Władysława Sikorskiego i Chrzanowskiej. Niebezpiecznie jest także na niestrzeżonym przejściu przez tory pomiędzy ulicami 1 Maja i Leśną.

Natomiast mieszkańcy Alwerni skarżą się jedynie na… niewłaściwą infrastrukturę drogową na ulicy Grojeckiej.

(fot. Zdjęcie ilustracyjne,/ policja.pl)

About Author

Redakcja