KCH24.infoLibiążWidzisz pijanego kierowcę – reaguj!

Czujność świadka pozwoliła złapać pijanego kierowcę. Kierujący miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nie dla wszystkich kierowców majówka skończyła się dobrze. 4 maja, we wczesnych godzinach porannych, dyżurny komisariatu w Libiążu otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Żarek. Poinformował on o tym, że po terenie wsi samochodem porusza się osoba nietrzeźwa.

Policji szybko udało się zlokalizować i złapać podejrzanego. Okazał się nim 43-latek, kierujący samochodem marki Mitsubishi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Odpowie też przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym grożą 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policja apeluje, o to by reagować na takie zdarzenia. Nietrzeźwi kierowcy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii. Powiadomienie Policji to szansa na uratowanie czyjegoś zdrowia i życia.

(red.)

Źródło: chrzanow.policja.gov.pl

About Author

Redakcja