KCH24.infoChrzanówZamiast pietruszki w lodówce mieli zioło

29–letni mężczyzna i jego partnerka wpadli z narkotykami podczas interwencji domowej, która dotyczyła ich głośnej awantury. Policjanci znaleźli w mieszkaniu duże ilości środków odurzających oraz oprzyrządowanie do uprawy konopi. Mężczyźnie grozi do 10 lat natomiast jego partnerce do 3 lat pozbawienia wolności.

13 kwietnia br., tuż przed południem dyżurny chrzanowskiej jednostki Policji skierował patrol dzielnicowych na interwencję domową  do jednego z chrzanowskich mieszkań. Według zgłoszenia, w mieszkaniu tym miało dojść do głośnej awantury. Gdy policjanci znaleźli się w mieszkaniu i zażegnali już konflikt słowny awanturującej się pary, ich podejrzenia wzbudziło dziwne zachowanie 29 – latka. Mężczyzna nerwowo spoglądał na jedno z pomieszczeń. Po sprawdzeniu przez policjantów tego pomieszczenia okazało się, że znajdują się tu narkotyki.

Środki odurzające były pochowane m.in. w wersalce, zamrażalniku i szafie przystosowanej do uprawy konopi indyjskich.   Znaleziono także oprzyrządowanie do produkcji konopi indyjskich takie jak wentylatory, termometr, wyłącznik czasowy, panele świetlne.  Łącznie zabezpieczono około 560 g netto marihuany, 38 tabletek MDMA, blisko 4,2 g netto amfetaminy, 5 zabezpieczonych w szafie krzewów konopi indyjskich, której największy miał metr wysokości.

Zarówno 29 – letnia kobieta jak i jej 29 – letni partner zostali zatrzymani i noc spędzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia tj. 14 kwietnia br. oboje zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty, mężczyzna za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności,  29 – latce za uprawę konopi grozi do 3 lat pozbawiania wolności.

(Źródło: KPP w Chrzanowie)

About Author

Redakcja