KCH24.infoLibiążLibiąski Bieg z Uśmiechem… i rekordami! Sprawdź, jak poszło!

Podczas trzeciej edycji Libiąskiego Biegu z Uśmiechem padły nowe rekordy na obu dystansach: 5 i 10 kilometrów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zawody ukończyło 105 uczestników. Poniżej publikujemy listę wszystkich nagrodzonych.

Jesienna aura niewątpliwie sprzyjała zawodnikom. Zważywszy na deszczową sobotę, można mówić o prawdziwym oknie pogodowym. Z kolei lekkie ochłodzenie dodało sił na tej wymagającej trasie. Efekt – bez wyciskania siódmych potów udało się ustanowić nowe rekordy. Na trasie 5 kilometrów w kategorii kobiet najlepszy wynik wszystkich 3 edycji osiągnęła Paulina Gaj z Jaworzna, uzyskując czas 18:35min. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie najlepszy okazał się Dawid Klaybor z Żagania i również ustanowił rekord trasy – 16:37.

Z kolei w biegu na 10 kilometrów bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Jachimczyk – Korbut z Chrzanowa, która dwie pętle pokonała w czasie 42:15 i jest to w tej chwili najlepszy wynik wszystkich edycji. Wśród mężczyzn rekord trasy 10 kilometrów ustanowił faworyt tego spotkania – Abderahim Elasri z Chorzowa, który w pozostałych edycjach był srebrnym medalistą. Tym razem jako zwycięzca ukończył bieg z czasem 32:50.

Odznaczono również najszybsze biegaczki i najszybszych biegaczy z Gminy Libiąż. Z kolei przed głównym biegiem odbyły się wyścigi dla najmłodszych zawodników. Zwycięzcy, oprócz pucharów, statuetek i dyplomów, otrzymali również nagrody pieniężne:
Dystans 5 kilometrów: 1 miejsce: 500 zł, 2 miejsce: 400 zł, 3 miejsce: 200 zł.
Dystans 10 kilometrów: 1 miejsce: 600 zł, 2 miejsce: 500 zł, 3 miejsce: 300 zł.

Libiąski Bieg z Uśmiechem, podobnie jak pozostałe imprezy biegowe, jest wydarzeniem, w które angażują się całe rodziny i amatorskie grupy biegowe z różnych rejonów. Najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę, biorąc udział w różnych konkursach. Oczywiście zarówno dla zawodników, jak i zaangażowanych kibiców przygotowane są atrakcyjne punkty gastronomiczne.

Organizatorami najważniejszej imprezy biegowej w mieście jest Libiąskie Centrum Kultury, Urząd Miejski oraz amatorska grupa sportowa Run To The Hills.

Pełna lista wyników:
OPEN kobiet 5 km

 1. Paulina Gaj
 2. Natalia Klaybor
 3. Agnieszka Rusiecka

OPEN mężczyzn 5 km

 1. Dawid Klaybor
 2. Piotr Lupa
 3. Rafał Zelech

OPEN kobiet 10 km

 1. Aleksandra Jachimczyk-Korbut
 2. Anna Skalska
 3. Marcelina Kocój

OPEN mężczyzn 10 km

 1. Abderahim Elasri
 2. Andrzej Nowak
 3. Maciej Wieczorek

GMINA LIBIĄŻ najszybsza kobieta 5 km

 1. Magdalena Siuda
 2. Katarzyna Kumor
 3. Ewelina Pałka

GMINA LIBIĄŻ najszybszy mężczyzna 5 km

 1. Przemysław Koziarz
 2. Michał Krajewski
 3. Konrad Zawadzki

GMINA LIBIĄŻ najszybsza kobieta 10 km

 1. Renata Kumor

GMINA LIBIĄŻ najszybszy mężczyzna 10 km

 1. Marcin Pawela
 2. Sebastian Smalec
 3. Piotr Wyszyński

(fot. Facebook „Libiąski bieg z uśmiechem”)

About Author

Redakcja