KCH24.infoRegionWiększość zadowolona z wyników wyborów [WYNIKI SONDY]

Większość mieszkańców naszego powiatu, która wzięła udział w sondzie, jest zadowolona z wyniku wyborów parlamentarnych.

Kilka dni po wyborach zapytaliśmy naszych czytelników jak oceniają ostateczne wyniki politycznego starcia z 15 października. W dniu inauguracji X kadencji Sejmu RP publikujemy wyniki sondy.

Ponad 48% głosujących jest zadowlonych z wyniku, z kolei aż 41,5% wolałaby, aby był on inny. Ponad 10% mieszkańców zadeklarowało, że jest im obojętne jak przez najbliższe 4 lata bedzie wyglądał skład polskiego parlamentu.

Nasz okręg ma wicemarszałkinię sejmu

Tymczasem dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie obu izb w tej kadencji. Marszałkiem sejmu został Szymon Hołownia, z kolei w gronie wicemarszałkiń znalazła się reprezentantka okręgu nr 12, czyli tego w którego skład wchodzi powiat chrzanowski (oraz oświęcimski, wadowicki, suski i myślenicki).

Wicemarszałkinią sejmu X kadencji została pochodzaca z Kęt w powiecie oświęcimskim Dorota Niedziela, liderka listy Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu. 15 października otrzymała 28 783 głosów. Podczas wyboru do prezydium sejmu poparło ją 257 posłów (z wymaganej większości 230 posłów). Przeciwko jej kandydaturze głosowali wszyscy reprezentanci PiS, w tym również pięciu z naszego okręgu.

About Author

Redakcja