KCH24.infoTrzebiniaCola uniemożliwia kąpiel nad Chechłem. Problemem brak kanalizacji?

W zeszłym tygodniu basen w Libiążu, w tym tygodniu chrzanowsko-libiąskie Chechło. To kolejne kąpielisko, które w środku wakacji zostało czasowo zamknięte z powodu wykrycia bakterii w wodzie.

Tym razem kąpiel w zalewie Chechło uniemożliwia wykryta tam bakteria Coli. Sanepid zamknął kąpielisko na co najmniej kilka dni. Z kąpieli na świeżym powietrzu mogą za to bez przeszkód  korzystać już mieszkańcy Libiąża. Od środy basen oraz wodny park zabaw są już otwarte.

Dyrektor PZD blokuje budowę kanalizacji w Pile

Problem wykrywania bakterii Coli w zalewie Chechło, skutkujący czasowym zamykaniem kąpieliska, powtarza się niemal co roku. Wiadomo, że przyczyną pojawiania się groźnej dla zdrowia bakterii kałowej, są nieszczelne szamba lub bezpośrednie wlewanie ścieków do zalewu od strony Piły Kościeleckiej.

Problem pomogłaby rozwiązać budowa kanalizacji w tym sąsiadującym ze sztucznym zbiornikiem sołectwie. Od kilku lat nad dokumentacją techniczną podłączenia Piły do sieci pracują Wodociągi Chrzanowskie. Realizację blokuje jednak sprzeciw Powiatowego Zarządu Dróg. Jak przyznał podczas ostatniej sesji w Trzebini dyrektor PZD Grzegorz Żuradzki, nie wyraża on zgody na proponowany przez projektantów zakres ingerencji kanalizacji w drogę powiatową (ul. Chrzanowska).

W sprawie trwa pat na linii Wodociągi Chrzanowskie – Powiatowy Zarząd Dróg. A mieszkańcy korzystający z zalewu na pograniczu Chrzanowa i Trzebini muszą w najbliższych dniach szukać innych miejsc do ochłody.

(Fot. www.trzebinia.pl)

About Author

Redakcja