KCH24.infoChrzanówCyfrowa niepodległość, harce z Edziem i mistrzostwa deskorolki [ZAPOWIEDZI NA WEEKEND]

Nadchodzący, dla wielu – długi weekend obfitować będzie w wydarzenia kulturalne. Będą koncerty pod chmurką, film dla kociarzy i multimedialny spektakl o znanych Polakach.

PIĄTEK, 11 SIERPNIA

WIDOWISKO MULTIMEDIALNE ISKRY NIEPODLEGŁEJ
Miasto odwiedzi mobilny spektakl o Polakach, którzy zmieniali świat. Podróżuje on po Polsce w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej. Projekt jest połączeniem nowoczesnej technologii z faktami i postaciami historycznymi. Przedstawiono w nim wyjątkowe postaci, które odegrały znaczącą rolę w historii naszego kraju. Zobaczyć można wybitne osobowości z różnych dziedzin: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość. Więcej przeczytasz w naszym artykule.
Zwiedzanie: 9.00 – 16.00, Libiąż, parking przy LCK, ul. Górnicza 1
Wstęp wolny

Fot. iskryniepodleglej.pl

LETNIE KINO PLENEROWE: Kedi – sekretne życie kotów
Wzruszający i zachwycający wizualnie obraz życia kotów w Stambule. Autorka prowadzi widza przez ulice miasta pokazując je z perspektywy zwierzęcia. Poznajemy kocią historię i ich znaczenie społeczno-kulturowe. Pozycja obowiązkowa dla miłośników tych puszystych czworonogów.
Start: godz. 20.30, park przy Dworze Zieleniewskich
Wstęp wolny

SOBOTA, 12 SIERPNIA

KWALIFIKACJE DESKOROLKOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
Będzie to walka o trzy Dzikie Karty uprawniające do startu w finale. Chrzanów już na stałe został wpisany w harmonogram wydarzeń tego typu w Polsce. Szczegóły wydarzenia można znaleźć tutaj.
Start: godz. 10.00, Skatepark ul. Mydlana 20, Chrzanów

LETNIA SCENA PRZY LCK: KONCERT ISLE OF GOTO
Czterej muzycy tworzą audiowizualny projekt pogrążony w dźwiękowej melancholii i monochromie starych filmów. Pochodzący ze Śląska muzycy odkrywają brzmienia muzyki alternatywnej, min. shoegaze’u, post rocka, art rocka i ambientu. Swoje utwory kierują do wszystkich spragnionych muzyki w stylu My Bloody Valentine, Radiohead czy Sigur Rós.
Start: godz: 19:00, koncert na leżakach przy budynku LCK

NIEDZIELA, 13 SIERPNIA

DZIEŃ BANIEK MYDLANYCH ZE SMOKIEM EDZIEM, TRZEBINIA’23
Prawdziwa gratka dla najmłodszych. Organizator zapewnia m.in. nieograniczoną ilość darmowego płynu i wszelakich akcesoriów bańkowych. Oprócz tego dmuchańce, konkursy, słodkie niespodzianki, i gwiazda programu – Smok Edzio, chętny do przytulania i przybijania piątek.
Start: godz. 15:00, Balaton, Trzebinia

DZIEŃ KOLORÓW – HOLI DAY
To zdecydowanie najbardziej kolorowa impreza w okolicy. Wyrzut kolorowych proszków holi przewidywany jest w półgodzinnych odstępach. Barwnemu upojeniu towarzyszyć będą tańce, konkursy, darmowe dmuchańce dla najmłodszych, mnóstwo kolorowych łakoci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Start: godz. 17:30, Balaton, Trzebinia
Uczestnictwo w zabawach bez dodatkowych opłat, wstęp na teren ośrodka rekreacyjnego Balaton jest płatny w godz. 10:00-18:00. Dla posiadaczy Karty Trzebińskiej wstęp za złotówkę.

ZWIEDZANIE CHRZANOWSKIEGO CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO Z WOJCIECHEM WYZINĄ
Drugie spotkanie na chrzanowskim kierkowie zatytułowane  „Symbolika – fakty, półprawdy i zmyślenia” poświęcona będzie m.in omówieniu bogactwa żydowskich znaków uwiecznionych na macewach. Zwiedzanie bezpłatne.
Start: godz. 11:00, teren cmentarza, ul. Podwale, Chrzanów

WEKENDOWA OPCJA KINOWA:

KINO SOKÓŁ, Trzebinia

KINO LETNIE: „Ernest i Celestynka: Misja muzyka”
11.08. godz. 10.00
12.08. godz. 15.00

KINO LETNIE: Wróżka Zębuszka
11.08. godz. 15.00
13.08. godz. 15.00

„Porady na zdrady 2”
11.08. -13.08 godz. 19.30

„Nawiedzony dwór”
11.08. – 13.08,  godz. 17.00

ALE KINO, Libiąż

„Barbie”
11,13.14.08, godz. 17:00 (dubbing), 19.30 (napisy)

„Kicia Kocia na pikniku”
11,14.08. godz. 14:30, 15.30
13.08. godz. 11.00, 15.00

KINO SZTUKA, Chrzanów

Przerwa w funkcjonowaniu kina do 17.08

Fot. Freepic

About Author

Redakcja