KCH24.infoTrzebiniaDworzec z problemami. Kolejarze odpowiadają radnemu

Po interwencji trzebińskiego radnego Wojciecha Hajduka na dworcu w Trzebini zaczęła działać winda, a także uruchomiono tablice interaktywne. Niestety, szyn dla wózków z dziećmi i dla rowerów nie będzie.

Trzebiński radny Wojciech Hajduk zauważył, że choć dworzec został wyposażony w windę, która miała umożliwić komfortowe poruszanie się pasażerom, to w ostatnim czasie pojawiły się problemy z jej działaniem, co znacząco utrudnia korzystanie z obiektu, zwłaszcza dla osób z ograniczoną mobilnością oraz rodziców z wózkami dziecięcymi.

Kolejnym problemem są braki udogodnień dla rowerzystów i rodziców z wózkami, którzy chcieliby przemieszczać się między peronami. Radny postulował o dobudowę szyn w schodach.

Kolejnym zaniedbaniem, na które zwrócił uwagę radny, były tablice interaktywne, które miały być uruchomione już w połowie wakacji, ale do dziś nie są funkcjonalne, co utrudnia orientację i informowanie pasażerów.

Pisaliśmy o tym w tym artykule:

Niedługo po tym przedstawiciel mieszkańców Trzebini otrzymał odpowiedź.

– PKP potwierdza: przez dwa miesiące jedna z wind nie działała. Jeszcze przed otrzymaniem odpowiedzi, tablice informacji pasażerskiej zostały uruchomione, a winda od 16 lutego już działa. Z kolei jeśli chodzi o montaż najazdów (szyn) w istniejących schodach nie będzie jednak możliwy. Tu przeszkodą jest brak spełnienia warunków wymaganych przepisami techniczno-budowlanymi

– poinformował Wojciech Hajduk.

Fot. Wojciech Hajduk

About Author

Redakcja