KCH24.infoPo godzinachJeżeli Dzień Rodziny – to tylko na sportowo. Osiedle Siersza zaprasza

Będzie się działo na osiedlu Siersza w Trzebini w najbliższą sobotę. Wtedy to odbędzie się piknik pod hasłem: „Dzień rodziny na sportowo”. Oprócz tradycyjnych rozgrywek piłkarskich, organizatorzy zapowiadają całą moc atrakcji.

Sportowa inicjatywa dzięki zaangażowaniu lokalnych firm i samorządowców rozrosła się w przedsięwzięcie z masą niespodzianek, co – jak zauważają sami organizatorzy – zdecydowanie przerosło pierwotne założenia. Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna zaprezentuje działania z zakresu udzielania pierwszej pomocy, OSP Siersza z kolei – oczywiście pokaz wozu strażackiego i zabawy dla dzieci. Podczas pikniku swoje stoiska eko-edukacyjne będą mieć firma MIKI oraz Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna”. Na najmłodszych czekać będą ponadto atrakcje w postaci dmuchańców i animacji, a to za sprawą firmy Zaczarowany Las.

Oczywiście gwoździem programu będą rozgrywki sportowe. Turniej piłki nożnej odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: 2014-2017, 2009- 2013 i do 2008, przy czym drużyny minimum 5-6 osobowe należy odpowiednio wcześniej zgłosić. Poza grą „w nogę” można będzie podjąć grę w kosza i piłkę siatkową.

Sobotni piknik „Dzień rodziny na sportowo” to inicjatywa lokalnej młodzieży. Głównym założeniem wydarzenia jest dobra zabawa przez rywalizację sportową

– podkreśla przewodniczący Rady Osiedla Siersza i radny Trzebini – Mateusz Król.

Dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek. Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę od godz. 9:00 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini. Drużyny piłkarskie można zgłaszać telefonicznie: 884 146 580 lub przez aplikację Messenger.

About Author

Redakcja