KCH24.infoNa sygnaleOSP Siersza z nowym wozem i sprzętem. Za pieniądze z Krakowa

Pół miliona złotych kosztował sprzęt ratowniczo-gaśniczy w który wyposażona została Ochotnicza Straż Pożarna w Sierszy. Wśród nowych nabytków druhów jest również lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Środki na zakup wyposażenia strażaków trafiły do Trzebini z Krakowa. To efekt decyzji sejmiku województwa, który w zeszłym roku postanowił o przekazaniu miliona złotych z budżetu Małopolski na rzecz Trzebini w związku z zapadliskami występującymi na osiedlach Siersza i Gaj. O taki akt solidarności z trzebińskim samorządem zawnioskował radny wojewódzki Tadeusz Arkit, a pozostali radni poparli inicjatywę.

Za połowę przekazanej kwoty udało się zrobić niezłe zakupy. Jak informuje urząd miasta, poza nowym lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym, druhom przekazano także quad, przyczepę oraz szereg drobniejszych akcesoriów – uprząż alpinistyczną, liny ratownicze, taśmy alpinistyczne, kaski, nosze, maty, maszty oświetleniowe.

– Jeszcze raz dziękuję pani marszałek Iwonie Gibas za przychylność zarządu województwa, radnym: Tadeuszowi Arkitowi za wyjście z inicjatywą i Rafałowi Kosowskiemu za wsparcie

– dziękował we wpisie w mediach społecznościowych burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

(fot. Facebook.com/trzebiniagmina)

About Author

Redakcja