KCH24.infoPolecamyPrawie kilometr sieci wodociągowej powstanie bez wykopu

Mieszkańcy gminy Trzebinia – a dokładnie ulicy Polnej – mogą cieszyć się z nowej inwestycji, która ma przyczynić się do poprawy jakości życia. Chodzi o budowę, która jest jednym największych przedsięwzięć wodociągowych realizowanych przez brygady z Wydziału Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej Wodociągów Chrzanowskich.

Nowa sieć wodociągowa będzie miała długość około 870 metrów. Co ciekawe, prace prowadzone są bezwykopową metodą przewiertu sterowanego, co pozwala uniknąć uciążliwych prac ziemnych i minimalizuje zakłócenia dla otoczenia. Do realizacji tego zadania wykorzystywana jest specjalistyczna wiertnica typu HDD, która umożliwia precyzyjne wykonywanie wiercenia pod ziemią.

Oprócz budowy głównej sieci, roboty obejmują również montaż około 30 przyłączy wodociągowych do budynków oraz instalację 4 hydrantów podziemnych i 1 hydrantu nadziemnego. To kompleksowe podejście zapewni nie tylko dostarczenie wody do poszczególnych nieruchomości, ale także ma wzmocnić infrastrukturę przeciwpowodziową oraz zwiększyć bezpieczeństwo pożarowe na terenie gminy.

Zgodnie z harmonogramem, zakończenie inwestycji planowane jest już na sierpień bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna, ważna inwestycja Wodociągów Chrzanowskich w ostanim czasie. Jak informowali ich przedstawiciele w maju, na ujęciu wody w Bolęcinie została uruchomiona nowa studnia głębinowa. Tym samym wzrosły zasoby dostarczanej przez Wodociągi Chrzanowskie własnej wody, która charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami jakościowymi.

Pisaliśmy o tym w tym artykule:

Wodociągi Chrzanowskie rozpoczeły budowę sieci wodociągowej przy ul. Łąkowej w Libiążu. Co ciekawe, jedna z największych tegorocznych inwestycji wodociągowej spółki ma być prowadzona bez robienia wykopów wzdłuż ulicy. Powstanie tam łącznie 685 metrów sieci rurociągu. Wodociągi wykonają też 18 przyłączy do nieruchomości przy ul. Łąkowej. Dla bezpieczeństwa pojawią się również 4 hydranty naziemne.

O tej inwestycji z kolei pisaliśmy tutaj:

About Author

Redakcja