KCH24.infoTrzebiniaW pożarze straciły niemal wszystko. Zbiórka dla trzebinianek

Pożar miał miejsce 22 marca na ul. Bema w Trzebini. Pani Karolina i jej dwie córki straciły dach nad głową. Znajomi zorganizowali zbiórkę. Zasięgi swoich profili do promocji zbiórki udostępnili również przedstawiciele lokalnej władzy.

Pani Karolina wraz z dwiema córkami ( 7 i 12 lat) straciły mieszkanie, ale też większość niezbędnych do codziennego funkcjonowania rzeczy. Ich traumę niewątpliwie pogłębia fakt, że w pożarze zginęły również czworonożne pupile.

Przyjaciele rodziny zorganizowali zbiórkę internetową na rzecz ofiar pożaru. Poza środkami pieniężnymi można również pomóc, przekazując środki czystości, materiały budowlane, dzięki którym będzie można wyremontować zniszczone mieszkanie. Wszelkie informacje na temat potrzebnych rzeczy, możliwości pomocy i kontaktowania się z przedstawicielami zbiórki można zdobyć, klikając w link: https://zrzutka.pl/254pyx

Dramatyczna sytuacja trzebińskich pogorzelców nie uszła uwadze przedstawicielom lokalnej władzy. Burmistrz Jarosław Okoczuk deklaruje w mediach społecznościowych

Jesteśmy umówieni na spotkanie w poniedziałek, aby zorientować się jak jeszcze możemy – jako Gmina – pomóc w każdym aspekcie. Oczywiście uruchomię środki z rezerwy burmistrza, nasz nieoceniony OPS również już działa.

Włodarz apeluje również o solidarność mieszkańców i dorzucenie się do społecznej zbiórki na „nowy start”. Pieniądze, nawet gdy gmina zapewni nowy lokal, na pewno się przydadzą.

(fot. zrzutka.pl)

About Author

Redakcja