KCH24.infoAlwerniaAle… szopka! Która wygra?
Ale… szopka! Która wygra?

Ale… szopka! Która wygra?

  • 6 stycznia, 2024

W centrum dzieciątko, do tego biblijne postaci i oczywiście zwierzątka… Ponad 30 autorów bożonarodzeniowych szopek stanęło w szranki w konkursie organizowanym w alwernijskim klasztorze.

W korytarzu klasztoru w Alwerni można podziwiać szopki bożonarodzeniowe wykonane w ramach konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Bernardynów i Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.

– Mieszkańcy stworzyli aż 38 szopek. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 stycznia po mszy św. o godz. 11:30. Będą dwie nagrody: jedna „publiczności”, która mogła głosować na swojego faworyta, a drugą wytypuje jury

– zdradza ojciec Filip, wikariusz parafii.

I przypomina, że w 2023 roku minęło 800 lat, gdy św. Franciszek stworzył pierwszą szopkę w małej, górskiej miejscowości Greccio we Włoszech.

– W Alwernijskim klasztorze pomysłodawcą żłóbka jest brat Kleofas, który od pięciu lat dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół dekoracji. Co roku dodawane są nowe elementy. Szopkę można podziwiać do 2 lutego. Jest uruchamiana w każdą niedzielę oraz święta oraz w dni powszednie przed wieczorną mszą. Dodatkowo, w każdą niedzielę stycznia o godz. 17:30 odbywać się będzie nabożeństwo adoracji żłóbka. Każdy będzie mógł przyjść i pomodlić się przy szopce

– zaprasza brat Filip.

fot. FB/Klasztor OO. Bernardynów w Alwerni

About Author

Redakcja