KCH24.infoBabiceNowa grupa zrzeszająca mieszkańców Babic. Pomoże rozwiązać „stare” problemy?

Ciekawe dyskusje i rosnąca z dnia na dzień liczba członków – tak najprościej można scharakteryzować powstałą niedawno grupę zrzeszającą mieszkańców gminy Babice. Na facebookowym „Spotted Gmina Babice (Małopolskie)” sporo się dzieje.

Jednym z tematów poruszanych przez członków nowej grupy, który wywołał reakcję części radnych gminy, był powrót do problemu pana Kazimierza, który od lat boryka się ze problemem nielegalnego pompowania w bezpośrednim pobliżu jego działki ścieków i innych podejrzanych substancji.

Sprawę i bulwersującą bierność służb opisywaliśmy szczegółowo we wrześniu zeszłego roku: Nielegalnie wylewasz nieczystości do potoku? W Babicach to bezkarne [TYLKO U NAS]

W nowej grupie, poza interwencjami, pojawia się jednak również sporo postów informacyjnych o imprezach i wydarzeniach w samej gminie i okolicznych miejscowościach.

– Zapraszamy wszystkich do naszej grupy. Chcemy, aby poza funkcją czysto informacyjną była miejscem, gdzie osoby z naszej gminy mogą podzielić się różnymi rzeczami, zareklamować swe usługi czy choćby zamieścić ciekawe zdjęcie z okolicy. Nikogo nie wykluczamy, lecz zachęcamy do integracji poprzez udział w różnych wydarzeniach. Mamy nadzieję na sympatyczną atmosferę w grupie mimo różnic, które są naturalnym zjawiskiem w społecznościach, będziemy się starali wspólnie ją tworzyć

– zaprasza Pani Natalia, jedna z administratorek.

Do nowej grupy dla mieszkańców Babic można dołączyć TUTAJ.

(Fot. screen z grupy)

About Author

Redakcja