KCH24.infoChrzanówDorzucą setki tysięcy na remont fontanny. Modernizacja Rynku pochłonie prawie 3 mln

400 tysięcy złotych więcej ma kosztować remont fontanny na chrzanowskim Rynku. Nad zwiększeniem budżetu na tę inwestycję we wtorek zagłosowali chrzanowscy radni.  Oznacza to, że remont fontanny pochłonie… półtora miliona złotych. A i to na razie szacunki.

Podzielona na dwa etapy modernizacja Rynku ma kosztować w sumie ponad 2,9 mln zł. To szacunki, które w projekcie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej zakłada burmistrz Robert Maciaszek. Zrealizowany został już pierwszy etap przebudowy jednego z dwóch głównych miejskich placów. Poza posadzeniem kilku drzew, bylin oraz założeniu nowych klombów z kwiatami, na Rynku odbudowano zniszczone murki i schody oraz zamontowano nowe okładziny. Prace zakończyły się przed wakacjami zeszłego roku.

– Rynek to nie park. Jest więcej zieleni, ale… i krzewów. Niektórzy za tym tęsknią. Widząc wizualizacje tego, jak Rynek ma wyglądać po zmianach, mieli nadzieję, że spełnią się ich marzenia, by znów było tu więcej zieleni.

– podsumowują pierwszą część wykonanych na Rynku prac chrzanowscy urzędnicy na oficjalnej stronie miasta.

Przyszedł czas na drugi etap, a ten ma być droższy, niż planowano jeszcze w grudniu, gdy uchwalano budżet. Burmistrz Maciaszek zgłosił projekt uchwały w którym m.in. chce zwiększyć o 400 tys. zł kwotę przewidzianą na remont fontanny.  Wzrośnie do 1,5 mln zł. Warto dodać, że to na razie założenia – ostateczna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu na realizację tej inwestycji.

Chrzanowscy radni zagłosowali nad zwiększeniem kwoty na przebudowę fontanny w ramach zbiorczego projektu zmian w budżecie podczas wtorkowych obrad rady miejskiej.

(red.)
Na zdjęciu głównym chrzanowski Rynek po przebudowie, w tle niedziałająca od kilku lat fontanna. Źródło zdjęcia: Chrzanow.pl

About Author

Redakcja