KCH24.infoChrzanówDziecko wyjeżdża na wakacje? Warto sprawdzić stan autokaru

Niebawem wystartują wakacje. Wiele dzieci wyjedzie na wypoczynek. Policjanci zapowiadają, że podejmą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym – skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Przed wyjazdem dzieci na wakacje rodzice mogą poprosić policję o sprawdzenie autokaru, którym podróżować będą ich pociechy. Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

— Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji

— radzą małopolscy stróże prawa.

Jednocześnie informują, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

W powiecie chrzanowskim kontrole będą przeprowadzane na ul. Partyzantów w Chrzanowie – parking przy błoniach. Chęć kontroli można zgłaszać pod numerami telefonów: 47 832 42 94 oraz 47 832 42 92.

(fot. policja.gov.pl)

About Author

Redakcja