KCH24.infoChrzanówGDDKiA kontynuuje prace nad dokumentacją obwodnicy Chrzanowa i Trzebini

W Małopolsce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje dziś 74 km nowych dróg. Przygotowywana jest również dokumentacja dla kolejnych inwestycji, których łączna długość to ponad 220 km. W planach m.in. obwodnice miast powiatu chrzanowskiego i rozbudowa autostrady A4.

W Małopolsce drogowcy przygotowują siedem inwestycji omijających lokalne i subregionalne ośrodki miejskie o łącznej długości ok. 50 km. W komunikacie GDDKiA czytamy:

– W maju 2022 roku złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Piwnicznej-Zdroju DK87, a wiosną ubiegłego roku dla obwodnic Nowego Targu DK49 i Limanowej DK28. Trwają prace projektowe związane z opracowaniem dokumentacji dla pozostałych obwodnic. Kończymy przygotowanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Makowa Podhalańskiego DK28. Analizujemy szczegółowe rozwiązania dla trasy, która ma ominąć Chrzanów i Trzebinię (DK79).

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja, w lutym 2023 roku złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy 13 km odcinka drogi krajowej nr 79 między Rudawą a Młoszową. W tej sprawie trwają końcowe prace związane z przygotowaniem Raportu oddziaływania na środowisko.

Co ważne, wydaje się, że na powaznie ruszyły także prace nad dokumentacją rozbudowy autostrady A4.

Trwają prace związane z przygotowanie przetargów na opracowanie dokumentacji rozbudowy autostrady A4 o trzeci pas między węzłami Balin a Balice I oraz od Krakowa do Tarnowa.

– informują przedstawiciele GDDKiA.

Rządowy Program budowy 100 obwodnic, w ramach którego planowana jest budowa drogowego obejścia Chrzanowa i Trzebini, jest planowany do realizacji do 2030 roku. Z kolei termin rozbudowy autostrady A4 przewidywany jest w perspektywie obowiązywania Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.).

Zobacz również:

(Fot. GDDKiA)

About Author

Redakcja