KCH24.infoChrzanówLegionella na basenie w Chrzanowie. Obiekt jest nieczynny

Jak poinformowało Miejskie Centrum Sportu zarządzające krytą pływalnią w Chrzanowie, od czwartku od godz. 14:30 obiekt jest nieczynny do odwołania. Powodem zamknięcia jest wykrycie bakterii legionelli pod prysznicami.

W komunikacie czytamy:

Powodem zamknięcia pływalni jest nieprawidłowy wynik badania ciepłej wody użytkowej w szatni męskiej na obecność bakterii Legionella sp. (wynik: >8000 j.t.k/100 ml). Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie z dnia 5 października 2023 r. wyłączono z użycia prysznice w szatni męskiej. W związku z oczekiwaniem na kolejne wyniki badań próbek wody z pozostałych punktów tj. szatnia rodzinna i szatnia damska w trosce o bezpieczeństwo klientów pływalni podjęto decyzję o czasowym wyłączeniu całego obiektu z użytku.

Jak zapewniają zarządzający chrzanowską krytą pływalnią, trwa czyszczenie i dezynfekcja całego systemu obiegu ciepłej wody, dlatego też obiekt pozostanie zamknięty. Ponowne otwarcie nastąpi po otrzymaniu wyników wody odpowiadającym normom.

(Fot. Facebook.com/MCSChrzanow)

About Author

Redakcja