KCH24.infoChrzanówNożem chciał zabić partnerkę. Szybka reakcja służb

Przeżyła dzięki szybkiej reakcji policji i służb ratunkowych. Udzielili pomocy kobiecie ze zranioną nożem szyją. Jej partnerowi, który miał ją zaatakować, grozi dożywocie.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu przed godziną 22:30. Wtedy to dyżurny chrzanowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego, że w jednym z mieszkań w Chrzanowie znajduje się ranna kobieta.

– Natychmiast pod wskazany adres zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili informację. Czekając na karetkę przystąpili do udzielenia kobiecie przedmedycznej pomocy. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta została zaatakowana przez swojego partnera, który nożem zranił ją w szyję

– relacjonuje podinsp. Katarzyna Cisło, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mundurowi na miejscu zatrzymali 39-letniego partnera kobiety. Wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

– Mężczyzna kolejne dwie noce spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Śledczy, którzy intensywnie pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz nóż. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa

– podkreśla policjantka.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

(fot. KWP Kraków)

About Author

Redakcja