KCH24.infoNa sygnaleWdarli się do mieszkania, zaatakowali właściciela i ukradli mu kartę bankomatową

O niebywale zuchwałym rozboju powiadomił trzebińską policję sam poszkodowany. Stróżom prawa udało się zatrzymać bandytów. Za rozbój grozi im nawet 15 lat więzienia.

Pobity 61-latek poinformował policję, że dwóch mężczyzn dokonało napadu w jego mieszkaniu. Najpierw jeden z napastników już w korytarzu zaatakował go od tyłu i przyduszając, przewrócił na ziemię. Drugi z napastników poszedł do innego pomieszczenia. Po chwili obaj mężczyźni uciekli.

Poszkodowany, po dojściu do siebie, zorientował się, że z mieszkania skradziono mu kartę bankomatową. Natychmiast zadzwonił do banku, aby ją zablokować i zgłosił sprawę na policję. Chwilę później bank poinformował go o tym, że ktoś próbował dokonać transakcji jego kartą. Ta, z powodu blokady, nie doszła do skutku.

Kilka godzin później policjanci zatrzymani mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 61-latku.      

– Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy obaj sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzuty. 40-latek usłyszał 3 zarzuty m.in. dokonania rozboju, naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych, młodszy  usłyszał dwa zarzuty – rozboju i naruszenia miru domowego.

– informuje rzeczniczka KPP w Chrzanowie.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

About Author

Redakcja