KCH24.infoChrzanówPierwsza łopata pod Chechłostradę już wbita

Chechłostrada, bo to właśnie taką nazwę wybrali mieszkańcy na powstającą wzdłuż Chechła drogę rowerową, staje się faktem. 13 lutego 2024 roku wbita została pierwsza łopata. Inicjujący trasę odcinek ścieżki pieszo-rowerowej na terenie Chrzanowa ma być gotowy jeszcze w tym roku. 

Informacją o rozpoczęciu budowy burmistrz Chrzanowa, Robert Maciaszek pochwalił się kilka dni temu w social mediach. Zdradził przy tym więcej szczegółów na temat inwestycji.

Ten pierwszy etap obejmie odcinek od ulicy Podwale do ulicy Pogorskiej, z obejściem wzdłuż cmentarza żydowskiego. Będzie to równy kilometr nowej drogi pieszo-rowerowej o szerokości 3,5 m i nawierzchni asfaltowej – opowiada Maciaszek. 

Zobacz także: Mieszkańcy wymyślają nazwę dla ścieżki rowerowej

Asfalt ma zapewnić wygodne i bezpieczne poruszanie się nie tylko rowerzystom, ale także amatorom jazdy na rolkach czy rodzicom spacerującym z dziećmi w wózkach.  Przy okazji włodarz podzielił się też planami na dalsze etapy. Kolejny odcinek obejmie trasę od odkrytej pływalni do dworca Chrzanów Główny i ma być komunikacyjnym ułatwieniem dla mieszkańców Osiedla Młodości, którzy będą mogli ominąć korki i rowerem dotrzeć do centrum, korzystając z urokliwej trasy.

Trasa ta ma służyć nie tylko rekreacji, ale także będzie umożliwia bezpieczny dojazd do pracy, na przykład do centrum miasta bez konieczności jeżdżenia drogami powiatowymi czy gminnymi, które są zakorkowane, na których też jest niebezpiecznie i często brakuje wydzielonego pasa dla rowerów – przekonuje gospodarz. 

Finalnie ścieżka liczyć ma 7,5 km na trasie od Chechła do Szkoły Podstawowej Nr 5 przy ulicy Fabrycznej.  Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A., która właśnie rozpoczęła prace nad odcinkiem, którego zakończenie planowane jest w połowie tego roku. 

Fot. Burmistrz Robert Maciaszek/Facebook

About Author

Redakcja