KCH24.infoChrzanówSpróbuj sił w brydżu, gotowaniu, ratownictwie… Granty dla małych NGO rozdane

Możliwość dołączenia do elitarnej grupy brydżowej, profesjonalne szkolenie z pomocy przedmedycznej, wspólne gotowanie w duchu chrzanowskich tradycji i wiele innych. W stolicy powiatu rusza realizacja wybranych projektów wymyślonych przez organizacje pozarządowe.

Przedsięwzięcia zostały dofinansowane w ramach Lokalnego Programu Grantowego Gminy Chrzanów oraz programu Małopolska Lokalnie. Niewielkie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne uzyskały dotację o łącznej wartości 30 tys. zł Pieniądze zostaną wydatkowane na szereg ciekawych inicjatyw, które mają zostać przeprowadzone do października tego roku.

Projekt „Pierwsi do pomocy” Stowarzyszenia Militarnego Grot przewiduje szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Będę się one odbywać raz w miesiącu, kolejno w lipcu, sierpniu i wrześniu. Efektem projektu Grupy Chrzanowskie Tradycje Kulinarne ma być m.in. książka kucharska zawierająca przepisy na lokalne specjały, wzbogacona zdjęciami i relacjami ze wspólnego gotowania pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Klub Brydża Sportowego LCK ATUT LIBIĄŻ zaprasza na cykl szkoleń i turniejów, a Fundacja Czuła Stodoła, oprócz warsztatów garncarskich, proponuje spotkanie z Piotrem Trybalskim, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem głośnej książki o wspinaczce na K2. Dofinansowanie otrzymał również Klub Absolwenta Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, który zorganizuje wycieczkę do Ojcowa dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej.

Konkurs grantowy na mikrodotacje jest organizowany przez operatora Małopolska Lokalnie od 2014 roku. Ma za zadanie wspierać kreatywność i efektywność działań młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych.

(oprac. red.)

About Author

Redakcja