KCH24.infoChrzanówStrzelanie na Krakowskiej, haracze w lokalach i policja jak taxi. Chrzanów jako „Miasto strachu”

Przełom wieków w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu to czas, gdy grupy przestępcze de facto rządziły naszymi miastami. Do tego okresu wraca jeden z podcastów kryminalnych na YouTube, zajmujących się historią polskiej mafii.

Każdy mieszkający na początku XXI wieku w naszych okolicach zna takie pseudonimy jak „Beretta”, „Sasza”, czy „Ćmaga”. Grupa powiązana z jednym z najsłynniejszych polskich gangsterów – Jeremiaszem Barańskim ps. „Baranina”, siała postrach w lokalach i na ulicach miast naszego powiatu.

Józef F., Tadeusz M., Andrzej P., oraz Ryszard L., dokonują licznych wymuszeń i rozbojów wśród lokalnych przedsiębiorców. Policja wobec nich jest bezsilna. Na jaw zaczynają wychodzić powiązania lokalnych policjantów z gangsterami. Na światło dzienne wychodzi też proceder otrzymywania przez policjantów łapówek, w zamian za cynk o wypadku, od właścicieli firmy z lawetami

– czytamy w zapowiedzi jednego z odcinków podcastu kanału Crime Reporter na portalu YouTube.

Podcastowy powrót do przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych to lektura wywiadu Wojciecha Czuchnowskiego z „Gazety Wyborczej” z byłym chrzanowskim policjantem przeprowadzonego w styczniu 2003 roku. Cykl tekstów reporterskich o tym, co dzieje się w Chrzanowie i okolicach, ukazywał się wówczas regularnie pod tytułem „Miasto strachu”. Po dwudziestu latach to nadal mocna rzecz.

https://www.youtube.com/watch?v=P_wpnaociic

About Author

Redakcja