KCH24.infoChrzanówW niedzielę najsmaczniejsza impreza tego roku. Weźcie ze sobą widelce!

To będzie już piąta edycja jednego z najsmaczniejszych wydarzeń w naszych okolicach. W najbliższą niedzielę Pieczone na Polu – plenerowa impreza organizowana przez stowarzyszenie Chrzanów – Miasto dla Mieszkańców. Organizatorzy mają apel do gości.

W tym roku w konkursowe szranki stanie aż 19 drużyn. Ich zadaniem będzie przygotowanie swojej autorskiej wersji ziemniaków po cabańsku – naszego lokalnego przysmaku. Rywalizować będą jednak nie tylko na smak swoich specjałów:

– Każda z uczestniczących w konkursie drużyn otrzyma (od prowadzących zbiórkę) specjalną puszkę do której będzie kwestować podczas wydarzenia. Kwota zebrana do puszek zasili zbiórkę. Drużyna, która uzbiera najwyższą kwotę zwycięży w kategorii Grad Prix Publiczności. Zwycięska drużyna otrzyma oprócz zestawu nagród fantastyczny upominek w postaci vouchera dla 8 osób na 2 godzinną wizytę w saunie i jacuzzi

– informują organizatorzy ze stowarzyszenia Chrzanów – Miasto dla Mieszkańców.

Podczas imprezy można będzie również poznać ofertę lokalnych wystawców, nie zabraknie także wspólnych zabaw integracyjnych.

Dominika Brożek, współorganizatorka imprezy, apeluje, by na imprezę przyjść z własnym widelcem i uniknąć niepotrzebnego generowania plastikowych śmieci.

Impreza startuje w niedzielę od godz. 14:00 (planowane zakończenie w okolicach godz. 18:00) nad stawem w Kościelcu (ul. Szpitalna 78).

Trzymamy kciuki za ładną pogodę.

(Fot. degustacja ziemniaków przez jury podczas ubiegłorocznej edycji, źródło: Facebook.com/ChMdM)

About Author

Redakcja