KCH24.infoChrzanówWiemy, kiedy startuje nabór do mieszkań SIM. Będzie też spotkanie

W poniedziałek 20 listopada ruszy nabór chętnych do zamieszkania w bloku, który ma powstać na działce przy ul. Zielonej w Chrzanowie. W czwartek 9 listopada zaplanowane jest spotkanie informacyjne.

Blok w którym znajdzie się 66 mieszkań ma powstać w ramach inicjatywy SIM Zagłębie. Budowa jednak jeszcze się nie rozpoczęła – do czwartku 9 listopada firmy zainteresowane wybudowaniem bloku mogą składać swoje oferty w ramach trwającego przetargu.

Dziś ogłoszono termin naboru osób, które są zainteresowane zamieszkaniem w nowym bloku. Rozpocznie się on w poniedziałek 20 listopada – dokumenty trzeba będzie złożyć w urzędzie miejskim.

Aby znaleźć się na liście przyszłych mieszkańców nowego bloku, aplikujący będą musieli spełnić warunki, w tym dochodowy, a ich wniosek będzie oceniany i punktowany według kryteriów przyjętych przez radnych.

Zobacz: Znamy kryteria naboru do bloku SIM w Chrzanowie. Pierwszeństwo za mieszkanie w lokalu gminy

Warunkiem zamieszkania będzie również 20% partycypacja w kosztach budowy lokalu (te będą znane ostatecznie po rozstrzygnięciu przetargu).

O szczegóły procedury będzie można zapytać podczas spotkania informacyjnego, które zaplanowano już na najbliższy czwartek 9 listopada, o godzinie 17:30 na dużej sali budynku przy ul. Sokoła 24 w Chrzanowie.

Informacje o naborze oraz kryteriach znajdują się również na stronach Chrzanow.pl oraz SIM Zagłębie.

(Fot. UM w Chrzanowie)

About Author

Redakcja