KCH24.infoChrzanówWiemy, kto wybuduje blok SIM w Chrzanowie. Umowa wreszcie podpisana!

Po trwającym wiele miesięcy postępowaniu, składanych odwołaniach i przedłużaniach terminu, w końcu poznaliśmy firmę, która wybuduje nowy blok na os. Północ w Chrzanowie. Inwestor – SIM Zagłębie w ostatnim dniu kwietnia podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowlanym Modular Sp. z o.o. z Żywca. Oferta tej firmy wyniosła nieco ponad 38 mln 800 tys zł.

Przetarg na budowę bloku trwał od października, 8 grudnia otwarto oferty trzech firm zainteresowanych inwestycją. Najniższą kwotowo propozycję złożyła katowicka spółka DOMBUD, znana chrzanowianom m.in. z budowy nowych bloków przy ul. Partyzantów. Analiza złożonych do SIM Zagłębie ofert trwała kilka miesięcy.

22 marca SIM Zagłębie poinformował, że najtańsza oferta katowickiego przedsiębiorstwa oraz najdroższa – złożona przez konsorcjum firm z Sosnowca i Żywca, zostały odrzucone. Jedyną ostatecznie rozpatrzoną była ta złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlane Modular Sp. z o.o z Żywca.

We wtorek 30 kwietnia umowa z żywiecką firmą została podpisana. Jak poinformowano w komunikacie w mediach społecznościowych, po długim majowym weekendzie plac budowy w pobliżu Ronda Ofiar Faszyzmu ma zostać przekazany generalnemu wykonawcy. Według informacji na stronie SIM, budowa miała wystartować w I kwartale tego roku, a jej zakończenie było planowane na I lub II kwartał przyszłego roku.

40% mieszkań nadal bez najemców

Przypomnijmy, że w wyniku pierwszego naboru podpisano zaledwie 36 umów przedwstępnych na najem w liczącej 66 mieszkań inwestycji. W styczniu i lutym trwał nabór uzupełniający najemców na pozostałe lokale. Jak wynika z dokumentów na stronie SIM Zagłębie, na dzisiaj wolnych pozostaje 27 mieszkań, czyli ponad 40% lokali.

O prawdopodobnych powodach niewielkiego zainteresowania naborem oraz dużych kosztach inwestycji pisaliśmy w tym tekście:

(Fot. UM w Chrzanowie)

Napisz do autora: k.stopniewicz@kch24.info

About Author

Redakcja