KCH24.infoChrzanówZagraj z chrzanowskim muzeum w historyczną grę miejską. Na mieście

Muzeum w Chrzanowie wraz z Muzeum Miasta Jaworzna przygotowały ciekawy projekt historyczny dotyczący powstania krakowskiego w naszych okolicach. Już w tę niedzielę można wziąć udział w kreatywnych aktywnościach, a na najbardziej zaangażowanych czekają atrakcyjne nagrody.

Potwierdzeniem kontynuacji współpracy z jaworznickim muzeum jest realizacja projektu wystawienniczo-edukacyjnego zatytułowanego „Powstanie krakowskie 1846 r. w Jaworznie i Chrzanowie”. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie Biura Niepodległej, a w jego organizację zaangażowały się Grupa Rowerowa Niepokonani Jaworzno i Stowarzyszeniem Cyklistów Chrzanowskich.

Muzeum chrzanowskie zaprasza wszystkich chętnych pod główny budynek przy ul. Mickiewicza w niedzielne przedpołudnie o godz. 11:00. Stamtąd będzie można wyruszyć śladami powstańców krakowskich. Dla uczestników historycznej zabawy przygotowano karty do gry miejskiej, grę wielkoformatową oraz warsztaty kreatywne. Gwarantowane nagrody za samo zaangażowanie. Atrakcjami towarzyszącymi będzie możliwość wykonania swojej czapki – krakuski oraz prezentacja chorągwi kościelnej Józefa Patelskiego z 1846 r.

Udział w projekcie jest oczywiście darmowy.

(fot. Facebook Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich)

About Author

Redakcja