KCH24.infoLibiążZmiany w libiąskiej kulturze. Wiemy, kto pokieruje LCK

Ewelina Langer, dotychczasowa kierowniczka działu merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury, wygrała konkurs na dyrektora tej placówki. Na stanowisku zastąpi Teresę Wojciechowską, która kierowała LCK od 2020 roku.

Konkurs na nowego szefa LCK został rozpisany na początku czerwca. Od kandydatów wymagano m.in. wyższego wykształcenia II stopnia preferowanego w zakresie zarządzania w instytucjach kultury, co najmniej 10-letniego stażu pracy w tym minimum 5 lat na stanowisku kierowniczym.

Kandydatów oceniała komisja konkursowa powołana przez włodarza Libiąża. Na jej czele stał Hubert Szumniak – zastępca burmistrza, a w skład komisji weszli jeszcze: Lucyna Nędza – skarbniczka gminy, Mariusz Linczowski – przewodniczacy komisji oświaty i spraw społecznych, Maria Tambor – przedstawicielka związków zawodowych w LCK oraz Ilona Mitoraj – kierowniczka biura ds. kadr i szkoleń w Urzędzie Miejskim w Libiążu.

Pod koniec tygodnia ogłoszono, że nową dyrektorką zostanie Ewelina Langer, która dotychczas kierowała działem merytorycznym LCK. Nowa szefowa placówki wcześniej pracowała m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, gdzie kierowała działem czytelń i multimediów. Mieszka w Balinie.

W libiąskim domu kultury zastąpi Teresę Wojciechowską, która szefowała LCK od stycznia 2020 roku. Odchodząca na emeryturę dyrektorka, wcześniej również pracowała w Chrzanowie. W MOKSiR-ze przez 10 lat pełniła stanowisko zastępczyni dyrektora.

(Fot. LCK Libiąż)

About Author

Redakcja