KCH24.infoChrzanówZKKM wprowadzi e-portmonetkę, bilet zapiszesz na karcie

W przyszłym roku szykuje się rewolucja w systemie płatności za przejazdy komunikacją międzygminną. ZKKM podpisał umowę na wdrożenie systemu e-portmonetki, który z sukcesem funkcjonuje już w wielu gminach. Dodatkowo wymienione zostaną kolejne przystanki.

W przyszłym roku w autobusach obsługujących Chrzanów, Trzebinię i Libiąż będzie można skorzystać z e-portmonetki zapisanej na plastikowym nośniku systemu karty miejskiej. Płatność za bilet autobusowy w tej formule znana jest m.in. mieszkańcom Jaworzna, którzy od lat mogą korzystać z wygodnego rozwiązania. Pod koniec czerwca Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” podpisał umowę  na cyfryzację usług w transporcie publicznym. Poza wdrożeniem systemu płatności specjalną kartą, zostanie również zakupionych 70 biletomatów/kasowników, które pojawią się w każdym autobusie oraz system kontroli i windykacji wraz z urządzeniami dla kontrolerów.

ZKKM planuje także kontynuować trwającą modernizację przystanków – w przyszłym roku ma stanąć 27 nowych wiat, zostaną zamontowane 74 nowe tabliczki i aż 100 koszy na śmieci przy przystankach. Aktualnie trwa wymiana 50 wiat przystankowych w całym powiecie, na które umowę podpisano w zeszłym roku.

Zobacz również: Bar zamienią na Kościół. ZKKM aktualizuje nazwy przystanków [LISTA ZMIAN]

Przyszłoroczne nowości, czyli system e-portmonetki oraz 27 nowych wiat z infrastrukturą mają kosztować łącznie ponad 3,5 mln zł. W tej kwocie aż 90% (ponad 3 mln 150 tys.) stanowi dofinansowanie z programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Pozostałe 350 tysięcy pokryją z budżetów gminy tworzące ZKKM.

Fot. Shutterstock

About Author

Redakcja