KCH24.infoChrzanówDecydenci chwalą się budową, a mieszkańcy alarmują, że śmierdzi

Pomimo ponad miesięcznego opóźnienia w zakończeniu inwestycji na chrzanowskich Kątach, decydenci od kilku dni już chwalą się jej efektami. W tym samym czasie na lokalnych forach osiedlowych mieszkańcy narzekają na smród ze składowiska odpadów.

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu, jako jedyny portal w naszym powiecie, poinformowaliśmy, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom burmistrza Roberta Maciaszka oraz wykonawcy, największa od lat inwestycja w Chrzanowie nie zostanie oddana w terminie.

Przeczytaj nasz tekst: Miesiąc opóźnienia basenów na Kątach. Zdążymy popływać w tym roku?

Podczas czerwcowych obrad rady miejskiej, włodarz Chrzanowa uspokajał, że co prawda oddanie inwestycji na os. Kąty zakończy się z co najmniej miesięcznym poślizgiem, ale otwarcie basenów „pod chmurką” planowane było i tak na sierpień. To nowa informacja, ponieważ sierpniowa data nigdy wcześniej nie była przez włodarza Chrzanowa komunikowana. Zarówno w opłacanej z miejskiej kasy urzędowej telewizji, jak i w publikacjach w swoich mediach społecznościowych, burmistrz Maciaszek wielokrotnie powtarzał, że inwestycja zakończy się pod koniec czerwca.

Budowa trwa, ale to nie przeszkadza w chwaleniu się

Trwające ciągle prace oraz miesięczne opóźnienie nie przeszkadzają jednak lokalnym politykom w chwaleniu się inwestycją. W poniedziałek burmistrz Robert Maciaszek poinformował w swoich mediach społecznościowych:

– Jedna z naszych największych inwestycji w tej kadencji zbliża się do końca. Zgodnie z moją obietnicą złożoną mieszkańcom osiedla Kąty odbudowaliśmy baseny letnie przy ul. Leśnej. To jednak nie wszystko. Nasza inwestycja objęła także obszar starego boiska. Na jego miejscu zbudowaliśmy nowoczesny, profesjonalny stadion piłkarski z pełnym zapleczem, oświetleniem i dużym parkingiem.

Do swojego wpisu burmistrz dodał kilka zdjęć nowego boiska. Robią wrażenie.

Dalej w ogłaszaniu sukcesów poszli jednak lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. W środowy wieczór na profilu posła Krzysztofa Kozika pojawiło się nagranie, na którym działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości dziękują parlamentarzyście na tle budowy boiska. W krótkim wystąpieniu Roman Madejski, radny i przewodniczący osiedla Kąty, mówi:

– Boisko, które jest za nami, które się buduje, powstało w 1930 roku. Dzięki naszym staraniom utrzymaliśmy ten teren i teraz mamy takie piękne boisko. Chciałbym bardzo podziękować naszemu posłowi, Krzysztofowi Kozikowi, za to, że wspierał tą naszą inicjatywę i mamy to co mamy.

Jednocześnie Madejski ujawnia, że otwarcie boiska zaplanowane zostało na 9 września. Wideo z udziałem działaczy lokalnego PiS dostępne jest tutaj.

A na Kątach śmierdzi…

Chrzanowskie osiedle w ostatnich tygodniach żyje jednak głównie innym tematem. Na lokalnych forach regularnie pojawiają się informacje o odczuwanym smrodzie ze składowiska.  

„Ale wali z wysypiska” alarmuje na grupie mieszkańców Kątów Pan Paweł.

„Śmierdzi codziennie nie ma jak okna otworzyć masakra ,co do niektórych to fakt wysypisko przestało przeszkadzać” – żali się Pani Aneta.

Nastroje starają się łagodzić członkowie rady osiedla Kąty. Zapraszają mieszkańców na regularnie organizowane zebrania organu pomocniczego gminy, gdzie problem jest omawiany, a chętni mogą zgłosić się do udziału w społecznej „wizytacji” składowiska. Radni osiedlowi regularnie interwenują też w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi. W środowy wieczór na profilu rady osiedla opublikowano odpowiedź na interwencję przewodniczącego Romana Madejskiego. W piśmie przedstawiciel ZGOK zapewnia, że 4 lipca (dzień zgłoszenia interwencji) prowadzone były standardowe prace związane z przetwarzaniem odpadów. Spółka wylicza też podjęte działania i inwestycje mające na celu zminimalizowanie odczuwanych uciążliwości zapachowych.

Pismo z wyjaśnieniami nie uspokaja jednak części mieszkańców, którzy dają upust swojemu rozgoryczeniu w komentarzach:

– I co przestanie śmierdzieć bo Pan Roman Madejski napisał skargę. Oj to się postarał! Można ją zamieścić? A tak to trochę dziwne. Napisał 4 lipca a 5 lipca zamieszcza odpowiedź Prezesa na 2 strony. Żartujecie prawda (…)

– komentuje rozgoryczony mieszkaniec. Warto jednak dodać, że informacje o interwencjach władz osiedla publikowane są na Facebooku na bieżąco, każdorazowo po pojawieniu się skarg ze strony mieszkańców.

Do zapowiadanego przez burmistrza otwarcia letnich basenów pozostał niespełna miesiąc. Jest więc jeszcze trochę czasu, aby do momentu otwarcia jednej z największych w historii Chrzanowa inwestycji, smród przestał dokuczać. Zarówno mieszkańcom, jak i gratulującym sobie wzajemnie decydentom.

Fot. Facebook.com/RobertTomaszMaciaszek

Tych wiadomości nie znajdziesz w żadnej gazecie, ani na innym portalu. Odwiedzaj naszą stronę regularnie i śledź nas na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ. Patrzmy na ręce tym, którzy rządzą naszymi gminami. Piszemy o faktach, bez taryfy ulgowej – dla nikogo.

About Author

Redakcja