KCH24.infoEko & GospodarkaDożynki w Trzebini – święto plonów dla liderów zielonych zmian!

Dmuchańce, pokaz supernowoczesnej śmieciarki, kącik edukacyjny oraz ekologiczne gadżety – podczas Gminnych Dożynek na osiedlu Siersza w Trzebini najmłodsi uczestnicy będą mogli przekonać się, że liderem zielonych zmian można zostać niezależnie od wieku. Firmy PW MIKI i MIKI Recykling zapraszają 20 sierpnia do wspólnej eko-zabawy!

W każdej z trzech gmin tworzących Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” firma MIKI wspiera ważne lokalne wydarzenie, łącząc eko-edukację z dobrą zabawą. W kwietniu pokaz właściwej segregacji zorganizowany został podczas Eko-Pikniku przed Libiąskim Centrum Kultury, z kolei w maju o tym jak zostać liderem zielonych zmian można było się dowiedzieć na specjalnym stoisku podczas Chrzanowskich Eko-Targów.

– Postanowiliśmy, że spośród wielu wydarzeń organizowanych w Trzebini, specjalną strefę zabawy i eko-edukacji stworzymy podczas gminnych dożynek. Święto plonów to tradycyjne i symboliczne podziękowanie ziemi i naturze, więc okazja do proekologicznych działań połączonych z zabawą jest idealna – mówi Karol Jakubowski, dyrektor operacyjny firmy MIKI.

Eko-atrakcje przygotowywane przez firmę MIKI zawsze cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców (fot. PW MIKI)

Firma MIKI sfinansowała część atrakcji przygotowanych dla dzieci, zorganizuje pokaz segregacji, a przy specjalnie oznakowanym eko-stoisku będzie można zdobyć materiały edukacyjne i ekologiczne gadżety, przeznaczone dla liderów zielonych zmian. Nie lada atrakcją będzie możliwość zostania kierowcą jednej z kilkunastu supernowoczesnych śmieciarek firmy MIKI, która w tym dniu będzie do dyspozycji najmłodszych pasjonatów ekologii.

– Cieszę się, że firma MIKI pozytywnie odpowiedziała na nasz apel o wsparcie gminnego święta plonów, które na naszym osiedlu organizujemy po raz pierwszy. Jestem pewien, że atrakcje, które przygotowaliśmy, przyniosą dzieciom wiele radości – komentuje Mateusz Król, przewodniczący Rady Osiedla Siersza, która jest współorganizatorem wydarzenia.

To nie jedyne działania firm PW MIKI i MIKI Recykling związane z edukacją ekologiczną i promocją postaw przyjaznych środowisku w powiecie chrzanowskim. Na jesień rusza druga część Olimpiady Zielonych Liderów, w której udział biorą szkoły z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża. Z kolei w październiku, z okazji Dnia Drzewa, firma zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia lasu na granicy Chrzanowa i Trzebini. Szczegóły wydarzeń zostaną ogłoszone już wkrótce.

Artykuł sponsorowany

(Fot. główne: MIKI od wielu lat wspiera inicjatywy ekologiczne, w tym dożynki. Fot. materiały dostarczone przez PW MIKI)

About Author

Redakcja