KCH24.infoChrzanówBaseny jeszcze nieotwarte, ale na Kąty dotrze „Wędrujące podwórko”

W niedzielę przy ul. Leśnej na osiedlu Kąty w Chrzanowie zaplanowane jest „Wędrujące podwórko”. Jednak jak poinformował Urząd Miejski, w niedzielę nie uda się równocześnie otworzyć nowych basenów.

Wędrujące podwórko na Kąty miało dotrzeć już w zeszłym tygodniu, jednak pogoda pokrzyżowała plany. Nieoficjalnie liczono również, że do tego dnia uda się załatwić formalności związane z odbiorem basenów „pod chmurką”. O połączeniu „Wędrującego podwórka” z otwraciem wyczekiwanego kompleksu rekreacyjnego na Kątach mówiono od dłuższego czasu. Niestety, nic z tego.

– Informujemy, że etap robót budowlanych na ośrodku Kąty został pomyślnie zakończony. Wszystkie media, w tym prąd, gaz oraz woda, zostały podpięte i wyposażone w liczniki. Obecnie trwają odbiory uprawnionych służb (Straż Pożarna i Sanepid), w trakcie których obiekt jest poddawany szczegółowym kontrolom. Czekamy na wydanie przez te podmioty opinii, które pozwolą nam złożyć wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Gdy tylko otrzymamy powyższą decyzję, udostępnimy Wam obiekt

– poinformowały we wczorajszym komunikacie władze gminy. Wiadomo już, że wyniki badań wody w basenach są pozytywne, a więc obiekt będzie można otworzyć od razu po odbiorze przez PINB. Ten może potrwać nawet kilkanaście dni.

Zobacz: Drugie opóźnienie basenów na Kątach. Zdążymy popływać w sierpniu?

Jednak już jutro na ulicy Leśnej pojawi się „Wędrujące podwórko”, czyli cykl specjalnych animacji, które w okresie letnim odbywają się w różnych miejscach w gminie. MOKSiR przygotował 7 specjalnych stref: gier i zabaw, twórczą, relaksu, bajkową, etno, maluszka oraz sportową. Zapowiada się świetna pogoda na tego typu imprezę. Start od godz. 16:00.

(Fot. Inwestycja na osiedlu Kąty z lotu ptaka, źródło: Facebook.com/RobertTomaszMaciaszek)

About Author

Redakcja