KCH24.infoChrzanówPoznamy wyniki z kontroli WIOŚ na składowisku w Balinie. Ważne spotkanie we wtorek

Ten problem pojawia się od lat, jednak w lecie szczególnie dawał się we znaki mieszkańcom chrzanowskiego osiedla Kąty i Balina. O tym, dlaczego śmierdzi, mieszkańcy będą mogli porozmawiać m.in. z inspektorem ochrony środowiska na specjalnie zorganizowanym spotkaniu.

To wręcz niekończący się temat, m.in. dla mieszkańców osiedla Kąty. Skarżą się na odczuwalny w powietrzu fetor pochodzący ze składowiska odpadów w Balinie – zwłaszcza latem, w ciepłe dni.  Na lokalnych forach co jakiś czas pojawiają się liczne wpisy związane z odczuwanym fetorem. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszym portalu.

Zobacz: Mieszkańcy: Upał, a nie da się okna otworzyć. Smród na Kątach nadal daje się we znaki

Na wniosek władz gminy oraz osiedlowych działaczy kontrolę składowiska w wakacje przeprowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Wcześniej na temat tego problemu rozmawiano podczas pierwszej powakacyjnej sesji Rady Miejskiej.

Zobacz: O smrodzie na Kątach porozmawiają na sesji. Filipczak: Presja ma sens

W związku z zakończoną kontrolą, władze Chrzanowa zapraszają mieszkańców gminy na spotkanie z Małopolskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, który przedstawi i omówi wyniki działań przeprowadzonych na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie w związku z interwencjami dotyczącymi uciążliwości zapachowych.

– W czasie spotkania przedstawione zostaną także przyczyny powstawania uciążliwości zapachowych oraz możliwości uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości. Udział w planowanym spotkaniu przedstawicieli Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska umożliwi nam zapoznanie się z wiedzą i ocenami ekspertów w tej sprawie

– zapowiadają chrzanowscy urzędnicy.

Z organizacji spotkania cieszy się wiceprzewodniczący rady miejskiej Andrzej Filipczak, który jest jedną z osób najaktywniej zaangażowanych w ten temat.

– Bardzo mnie ciekawią wnioski z tych działań – co stwierdzono w trakcie kontroli i czy zlokalizowano bezpośrednią przyczynę smrodu? Może poznamy odpowiedzi na pytania, które w tej sprawie zadaję od dłuższego czasu?

– pyta Filipczak na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 7 listopada o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 4. Jest otwarte dla wszystkich.

About Author

Redakcja