KCH24.infoLibiążDo ucznia strzelali gumowymi kulami. Zarzuty usłyszeli za narkotyki

Wracamy do tematu strzału oddanego do 19-letniego ucznia Zespołu Szkół w Libiążu. Chrzanowska policja ujawniła w tej bulwersującej sprawie więcej informacji. Jak się okazuje, mogło pójść o narkotyki.

O tej sprawie informowaliśmy na początku zeszłego tygodnia:
Zobacz: Strzały pod szkołą w Libiążu. Celem był uczeń

Jak się okazało, strzelano z pistoletu na gumowe kule.

– 19-latek doznał na szczęście jedynie zasinienia nogi. W miejscu zdarzenia policjanci znaleźli gumową kulę. Ustalono, że w godzinach rannych uczeń znajdował się na parkingu usytuowanym przy szkole. Po chwili na parking przyjechał pojazd marki bmw, którego kierowca miał oddać strzał z przedmiotu przypominającego broń w kierunku 19-latka.

– wyjaśnia rzeczniczka chrzanowskiej policji st. asp. Iwona Szelichiewicz.

Jeszcze w trakcie prowadzenia czynności pod szkołą, policjanci zauważyli i zatrzymali wskazany pojazd, w którym znajdowało się trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat. W samochodzie znaleziono również przedmiot przypominający broń.

To jednak nie koniec odkryć. Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych.

– W jednym z mieszkań zabezpieczono kilka tabletek ecstazy oraz gotówkę w kwocie około 12 tys. zł. W miejscu zamieszkania drugiego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli 385 sztuk tabletek ecstazy. W mieszkaniu trzeciego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli przedmiot przypominający broń.

– wylicza przedstawicielka policji.

Wstepne ustalenia wskazują, że przedmioty z samochodu i mieszkania nie są bronia ostrą. Zatrzymani usłyszeli zarzuty: najstarszy, 25-latek, posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Nawet do 10 lat za kratkami grozi z kolei 21-latkowi, w którego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości środków odurzających. Z kolei 23-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie dwaj ostatni zostali objęci dozorem policyjnym, a 23-latek dodatkowo zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

About Author

Redakcja