KCH24.infoLibiążGrupy rekonstrukcyjne i… dmuchańce. W Libiążu szykuje się ciekawa impreza

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy Libiąski Piknik Historyczny. To inicjatywa istniejącego od zaledwie kilku miesięcy Archiwum Społecznego Ziemi Libiąskiej tworzonego z inicjatywy Krystiana Waligóry.

W sezonie letnim nie brakuje pikników w naszej lokalnej przestrzeni. Jednak ten w sobotę zapowiada się dość oryginalnie, bo będzie to piknik o charakterze historycznym. Inicjatorem imprezy jest Archiwum Społecznego Ziemi Libiąskiej, o którego powstaniu informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Czego zatem można się spodziewać w ramach przedsięwzięcia organizowanego na Placu Słonecznym?Jako, że będzie to piknik historyczny, pojawią się grupy rekonstrukcyjne sił wojskowych. Wśród nich żołnierze Grup Rekonstrukcji Historycznych: Krajina oraz Błękit. Obie formacje, pierwsza serbska, druga polska (działająca w ramach sił pokojowych ONZ), nawiązują do konfliktu nasilającego się po rozpadzie byłej Jugosławii. Będzie okazja, by zobaczyć ich sprzęt oraz umundurowanie. I oczywiście porozmawiać z pasjonatami nieodległej historii.

Na pikniku pojawią się również stoiska pokazowe policjantów, żołnierzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei – wszystkie formacje w pełnym umundurowaniu i z profesjonalnym sprzętem, którego zastosowania będzie można doświadczyć w praktyce.

Nie może oczywiście zabraknąć atrakcji towarzyszących, dla najmłodszych zatem: dmuchańce, gry i zabawy, poza tym stoiska gastronomiczne i, jak zapowiadają organizatorzy, moc wszelkich innych niespodzianek. Początek imprezy – godz. 15:00

(fot. Facebook.com/archiwum.libiaz)

About Author

Redakcja