KCH24.infoLibiążLepiej pilnować swojego pupila. Będą wyłapywać psy

Przedstawiciele Gminy Libiąż apelują do właścicieli zwierząt o szczególną uwagę i pilnowanie swoich pupili. W poniedziałek 8 lipca na terenie gminy odbędzie się akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt.

Lepiej upewnić się, że przysłowiowy „Azor” jest w domu… Libiąska akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt zostanie przeprowadzona przez Gabinet Weterynaryjny ANIMAL-VET Zasole. Natomiast Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmku (ul. Jaworznicka 67) zajmie się zapewnieniem opieki znalezionym zwierzętom.

Akcja ma na celu nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa i opieki zwierzętom bezdomnym, ale także przypomnienie o odpowiedzialności każdego właściciela za swojego czworonoga. Bezdomne zwierzęta często błąkają się po ulicach, narażając się na niebezpieczeństwo i cierpienie. Tymczasem należy pamiętać, że każdy pies czy kot zasługuje na godne życie, miłość i opiekę.

Dlatego przedstawiciele urzędu apelują do wszystkich właścicieli zwierząt domowych o zachowanie czujności i sprawdzanie, czy ich podopieczni znajdują się w bezpiecznym miejscu. W razie zaginięcia swoje zwierzęcia, ale także zauważenia bezdomnego, warto skontaktować się z odpowiednimi organami, takimi jak wymienione wcześniej Gabinet Weterynaryjny ANIMAL-VET Zasole czy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmku.

(Fot. Pixabay)

About Author

Redakcja