KCH24.infoLibiążPark Wodny kończy rok i zaprasza na urodziny

Dokładnie 28 kwietnia 2023 r. mija rok od otwarcia Parku Wodnego w Libiążu. Z tej okazji włodarze zapraszają na imprezę urodzinową. Z tej okazji warto też podsumować działalność gminnej inwestycji wartej kilkadziesiąt milionów.

Przypomnijmy, że Park Wodny to największa inwestycja w historii libiąskiego samorządu. Jego budowa kosztowała 34 mln zł. 7,7 mln zł sfinansowane zostało w ramach Programu Sportowa Polska 2021 oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na terenie obiektu skorzystać można z tężni solankowej, na budowę której blisko 240 tys. zł pozyskano z Programu Małopolskie Tężnie Solankowe. Budowę obiektu rozpoczęto w 2019 roku, a dokładnie rok temu pierwsi miłośnicy wodnych atrakcji przekroczyli próg aquaparku. Jak podaje UMiG, od tego czasu z obiektu skorzystało ponad 134 tys. osób.

Fot. parkwodny.libiaz.pl

W najbliższy piątek park otwarty będzie niemal do północy, a koszt biletu to przysłowiowa złotówka. Od godziny 20.00 odbędą się bezpłatne zajęcia. Będzie wodny aerobik, nauka pływania, zabawy dla dzieci i skoki do wody. Profesjonaliści ocenią umiejętności pływackie (video coaching), odbędzie się też mecz piłki wodnej o Puchar Burmistrza Libiąża oraz urodzinowe bicie rekordu w pływaniu na 50 m. Będzie też coś dla miłośników SPA. Szczegółowy plan dnia znajdziesz tutaj.

Burmistrz Latko, nie kryje dumy:

Wszystkim bardzo się w Parku Wodnym Libiąż podoba. Nie tylko dlatego, że jest nowy. Chwalą też zastosowane tu rozwiązania i wysoką jakość. Największą popularnością cieszy się strefa SPA. Mamy trzy rodzaje saun: suchą, mokrą oraz infrared, a także grotę solną. Nigdzie w okolicy nie ma chyba takiej strefy. Wiele osób korzysta też z części rekreacyjnej pływalni. Szczególnym wzięciem cieszy się basen z hydromasażem, bicze wodne i jacuzzi. Najmłodsi mają frajdę ze zjeżdżalni.

Najbliższy piątek to doskonała okazja, by sprawdzić ofertę Parku Wodnego w Libiążu.

(red.)

Źródła cytowane w tekście:
parkwodny.libiaz.pl
basenprof.pl
Fot. freepic.com/drobotdean

About Author

Redakcja